Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Belara fogamzásgátlót szedek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belara fogamzásgátlót szedek és már a negyedik levélnél tartok, már nagyon jól védhet? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Amikor a harmadik levélnél tartottam a barátom belém élvezett és normálisan megjött.

Ma szeretkeztünk és belém élvezett, már nagyon jól véd a fogamzásgátlóm?

Előre is köszönöm a válaszokat, biztosra akarok menni :)


2010. máj. 1. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Teljesen jól működik. A betegtájékoztató alapján a Belara AZONNAL hat. Mondjuk én egy hetet kihagynék, de nálatok már az első menstruáció is megvolt. Nyugi.
2010. máj. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm :)

Miért hagynál ki egy hetet? Ezt nem értem pontosan!

2010. máj. 1. 20:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát tudod a fogamzásgátlókkal óvatosnak kell lenni. Nekem már volt olyan barátnőm, akinél beakadt. Rendesen (előírások szerint) szedett fogamzásgátlóval! Persze lehet, h csak szívatott, és nem volt rendesen szedve, de tekintve, h simán elvetette (semmi olyan nem volt, h ezzel akar megfogni), meg ahogy viselkedett, mikor kiderült, h terhes, nem hinném.

Tehát: a fogamzásgátló egy általában jól működő módszer. A doki is csodálkozott, h ilyen nem szokott lenni. Ha becsődöl, az abortusz nem egy nagy durranás, simán meg lehet csinálni. Tudom, mert végig mellette voltam, az egész műtét 15 perc. És a gumi is elszakadhat...

DE! Ha fogamzásgátlóval védekeztek, figyelj oda, hogy ha más gyógyszert is szedsz, az kinyírhatja a tabletta hatását (magyarán gumi)! Plusz arra, hogy NE csúszkálj a bevételi idővel, bármit írnak is a betegtájékoztatóban! Állítsd be a telefonod, vagy nem tudom, de mondjuk +-15 perc eltérésnél több ne legyen!

2010. máj. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én mindig este fele szedem be. Már be szedtem. 8-kor szoktam vagy fél 9, vagy 9, 10.

Azt mondták, hogy az mind 1, hogy hánykor szeded be, csak szedd be!

2010. máj. 1. 20:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt is mondták, hogy hat. :) Barátnőmnek úgy akadt be, hogy a ciklus elején migrénje volt (arra nem ajánlott bevenni), ezért nem vette be este, hanem csak reggel, de a 12 órában bőven benne volt. Ráadásul abban a hónapban valami csipkebigyóbiszbaszt is szedett, h ne újuljon ki a felfázása. Elvileg ez a bigyóbiszbasz nem kellett volna, hogy ilyen hatással legyen, se az, hogy mondjuk 8 órát késett a bevétellel, de mégis terhes lett.

Azért mondtam a halál pontos bevételt, mert ezek a cuccok nagyon kevés hormont tartalmaznak. Ilyenkor már fontos, hogy hogyan szedik őket, mert kevés hormon csak akkor hat, ha nincs ingadozás, magyarán ha pontosan szeded.

2010. máj. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Frászt hozod rám..:S

Én semmit se szedek most.

2010. máj. 1. 21:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, hat a tabletta. Éveken keresztül szexeltem tablettát szedő lányokkal (mármint 1x-re 1 volt, csak több kapcsolat) és nem volt baj. Ez kivételes dolog. És még ha véletlenül be is akad, az abortusz nem egy olyan nagy durranás, mint gondolod. Szar, meg minden, de ki lehet bírni. Maga a műtét 15-20 perc. Tudom, mert ott voltam... :P És ez az abszolútgigavégszükség esete, majdnem biztos, h nem idáig nem jutsz el.
2010. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT MINDENKINEK!
2010. máj. 1. 21:48
 9/10 anonim ***** válasza:
nem kell halálpontosan bevenni. csak h ne legyen több az eltérés 12 óránál.
2010. máj. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 8 óra lehet, hogy sok, de 2-3 óra csúszás még belefér. Persze próbáld minél pontosabban szedni.

Amúgy első hónap után már tuti véd a tabletta, szóval a tiéd már régóta megfelelően véd.

2010. máj. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!