Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor kell elkezdeni es meddig?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eva.eva kérdése:

Mikor kell elkezdeni es meddig?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1meg sosem hasznaltam fogamzasgatlot szoval nem igen ertek az ilyesmihez. Haziorvosom irt fel nekem rezia nevezetu fogamzasgatlot. Nem mondta el hogy hogyan kell szedni annyit mondott hogy a hasznalati utasitasbol majd megtudom... Mar tudom hogy nem kellett volna ennyiben hagyni de mivel meg nem hasznaltam ilyet ugy gondoltam hogy valoban ilyen egyszeru lesz.Mikor kivaltottam a gyogyszertarban megkerdeztem az eladot. hogy hogy kell szedni az ilyesmit aki annyit felelt hogy szerinte mivel 3 havi adag van a recepten egy havit adagot kell beszedni mielott megtortenne az egyuttlet. A hasznalati utasitason viszont nem ez szerepel... Aki mar hasznalt ilyet az legyszives irjon !

2016. nov. 21. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A betegtájékoztató nem dísz, ezt csak azért mondom, hogy nyugodtan elhiheted, ami le van benne írva! (Ha nem mond ellenkezőt az orvosod!) A gyógyszerész csak a véleményét mondta, nem ismerik minden tabletta leírását és jellemzőit fejből.


Én történetesen pont Reziát szedek egyébként, és engem a nőgyógyászom is rendesen tájékoztatott anno, szóval meg tudom erősíteni, hogy a tájékoztatóban leírtak szerint kezdd el szedni a gyógyszert! Ha a vérzésed első napján kezded el, akkor rögtön védelmet nyújt, ha a 2-5. napon, akkor pedig később (akkor, amikorra a papír írja, ezt nem tudom fejből). Én anno az első napon kezdtem el szedni, és úgy csináltuk, hogy megvártuk, amíg elmúlik a vérzés, és akkor hagytuk el az óvszert (addig nem is voltunk együtt egyáltalán, mert egyikünk sincs oda a menstruáció alatti szexért), így tényleg biztos voltam abban, hogy már véd.

2016. nov. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ezt a fogamzásgátló tablettát szedtem. A menzid Első napjától kell kezdeni és mivel 28 szemes Így folyamatosan kell szedni.. Ennél a gyógyszernél NINCS 7 napos szünet ha elfogyott az első levél kezded rögtön a másikat.. Nyugi attól még megfog jönni a vérzés.. Én ahogy bevettem az utolsó szemet másnap meg is jött.. De mint írtam ezt a gyógyszert MINDENNAP KELL SZEDNI. Nincs szünet.
2016. nov. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
És az eladó jól mondta az első hónapban KELL A KIEGÉSZÍTŐ VÉDEKEZÉS. Még akkor is ha a tájékoztató azt írja hogy az első szem is véd vagy azt hogy 1-2 héttől véd... Nem hiába mondják a nőgyógyászok hogy kell a kiegészítő védekezés az első hónapban!!!
2016. nov. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
koszonom a gyors valaszokat ! :) Csak meg annyit hogy a mai nap jott meg a menstruaciom es mar bevettem egy tablettat. Szoval ez mar azt jelenti hogy akkor mar lehet "egyuttlet" ? Bocsi hogy erthetetlen vagyok :(
2016. nov. 21. 20:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első hónapban szexeljetek gumival még. De írták már amúgy, jó, hogy figyelsz. :D
2016. nov. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!