Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Így továbbra is véd a fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így továbbra is véd a fogamzásgátló, vagy sem?

Figyelt kérdés

SziasztoK! :) Fogamzásgátlót szedek körülbelül fél éve, és most először fordult elő velem "kisebb baki".

A harmadik hét közepén lévő tablettát vettem be vasárnap, este 20:20 körül. Viszont aznap eléggé furcsa dolgokat sikerült összeennem, és erre rá két órára volt egy hasmenésem.

Elnézést a részletezésért, de: nem az az igazán durvának nevezhető, hanem az a kicsit darabosabb volt.

Mivel nem telt el a bevétel után 3-4 óra, csak kettő, bevettem mégegy szemet. (Megkezdtem az egyik levelet mint "vészhelyzet-levelet" :) )


Viszoooont itt jön a vicces rész! :D Éjjel 1:40-kor felébredtem, és kíváncsiságból ismét kimentem a WC-re, hátha még lenne valami, és volt is, egy ugyanolyan hasmenésem, de szintén nem sok. Gyanítom, hogy még az előzőnek a "második fele" volt.


Szóval, végülis a két tabletta, ha a hasmenésekkor el is tűnt belőlem, ketten együtt bennem voltak 4-5 óránál többet is.


Harmadikat már nem akartam bevenni, barátnőm és testvérem is ezt tanácsolta. Viszont, természetesen a következő két hétben nem lesz semmi szex, óvatosak vagyunk azért... :)

Ez pedig ugye vasárnap volt, azelőtt utoljára péntek kora reggel történt dolog.



A kérdésem az lenne, hogy:

Mindent jól csináltam, vagy esetleg túlizgultam a dolgot, és ugye így nem történhet baj? :)



2016. okt. 13. 15:44
 1/3 A kérdező kommentje:

Ilyet sok (mondjuk, internetes :D ) orvos cikkében találtam:


A hasmenés nem jelent problémát, hacsak nem több napig tartó és/vagy különösen súlyos.



Azért meg akartam kérdezni másokat is.. :)

2016. okt. 13. 15:48
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna be venni még egy tablettát hisz az előző is csak a gyomrodban volt ami nem szívodott fel tehát még kiüríteni se tudtad volna a hasmenéssel.. Így csak jól bele kavarsz a hormonjaidba..
2016. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam volna,

viszont elolvastam gyorsan a tájékoztatót, és abban viszont egyértelműen azt írja, hogy "bevétel utáni 3-4 órán belül történő hasmenés után be kell venni egy másik tablettát egy tartalék levélből"



A gondom tehát nem ezzel van, hanem azzal, hogy az azután bevett tablettára rá is volt egy kis hasmenésem.

2016. okt. 13. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!