Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elrontottam a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elrontottam a fogamzásgátló szedését?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fogamzásgátlót szedek,hogy legyen normális menstruációm. Ugye amikor befejezem a 3 hetig tarto szedest(rendesen szedtem ,odafigyeltem) utana a 2. vagy 3. napon kene megjonnie. Na hat nekem kb ez a 7. napon tortent meg. Ezért nem is kezdtem el a 8.napon az új levelet (ez szombat lett volna).

Szerintetek mit csináljak? Holnap kezdjem el az új levelet , és akkor onnantól tartsam magam ahhoz? vagy inkább ne mert felborul a dolog? Nem tudom mit csináljak😭



2016. szept. 12. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól hogy a 7.napon jött meg, még el kellett volna kezdeni hisz a szünetben jött meg, bár a 7.nap nem biztató, ugyanis akkor nagyon nehezen reagál a szervezeted a leeső hormonszintre. Ilyen esetben várd meg a következő vérzésed (aminek az okát kéne megtalálni előbb hogy miért nem jön meg, ugyanis a gyógyszer csak elfedi a gondot, aztán az tombol tovább szépen a szervezetedben nagyobb bajokat okozva később) ha pedig 3-6hónapig nem jön meg akkor doki aki meghozza. Endokrinológussal tárgyalj erről! Nőgyógyász csak a tablettát fogja dobni mert pénzt kap érte...
2016. szept. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%

"Fogamzásgátlót szedek,hogy legyen normális menstruációm."

Tekintve, hogy a fogamzásgátló tablettának pont az a lényege, hogy gátolja a menstruációs ciklust, ilyen indokkal nem célszerű szedni.


"utana a 2. vagy 3. napon kene megjonnie."

Ez úgy hangzik helyesen, hogy általába a szünet 2. vagy 3. napján kezdődik a megvonásos vérzés, de ténylegesen bármelyik napon jelentkezhet. Viszont ez le van írva a gyógyszeres dobozban található kis papírfecnin is.


"Ezért nem is kezdtem el a 8.napon az új levelet"

Ez hiba volt. A fentebb említett papírfecnin is írják, hogy amennyiben jelentkezik megvonásos vérzés, az utolsó gyógyszer bevételét követő 8. napon szépen el kell kezdeni a következő levél szedését.

További hasznos információk a fentebb említett papírfecniről, hogy az első levél után előfordulhat, hogy nem jelentkezik időben megvonásos vérzés, de ebben az esetben is pontosan kell elkezdeni a következő levelet.

Van még egyéb is, de azok jelen esetben talán nem releváns információk.


"Szerintetek mit csináljak?"

Szerintem azt csinálsz amit akarsz, de mivel segítséget kértél megpróbálok hasznos tanácsot is adni. Most inkább már ne kezd el a gyógyszert, várj néhány hónapot, közben olvasd át alaposan azt a betegtájékoztatónak nevezett papírdarabot, amit a gyógyszered dobozában találsz, és ha már sikerült értelmezned a tabletta szedésével kapcsolatos utasításokat, akkor kezd el újra rendeltetésszerűen szedni.

2016. szept. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!