Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit NEM lehet fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit NEM lehet fogamzásgátló mellett szedni?

Figyelt kérdés

Betegtájékoztatóban kitérnek arra, hogy "bizonyos" gyógynövények, teák, gyógyszerek, stb. gyengítik a fogamzásgátló hatását. Bővebben nem fejti ki.

Őszinte leszek, tudom butaság, de én azóta még vitaminokat is félve szedek... :)

Az antibiotikumról tudom, hogy nem passzol a bogyóval, az nem kérdés. De ezek a "természetes" dolgok nekem megfoghatatlanok. Valaki tud bővebbet, mi a tiltott, mi csökkenti a hatékonyságot?


(Konkrét kérdésem: ginzengampullát fogyasztanék, annak van kihatása rá? Nem konkrétan gyógytea, de azért mégis...)



2016. szept. 6. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ciánt :)
2016. szept. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A konkrét példával amit írtál nem lehet egyszerre. Itt meg is találod az orvosi választ: [link]

De pl cickafarktea, orbáncfű tartalmú dolgok se, amik befolyásolják a hormonokat, vagy a májban lévő enzimeket!

2016. szept. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A kapszula nem teljesen az, amit én szednék, én ilyenre gondoltam:

[link]


Próbáltam én is googlézni ezzel kapcsolatban, de teljesen ellentétes véleményeket találtam. Van, ahol azt írják, mint te, viszont van, ahol meg kifejezetten javasolják...


Illetve nem tudom, hogy az mennyire befolyásolja a dolgot, hogy nem egyszerre szedném - az ampullát reggel, a fogamzásgátlót este.

2016. szept. 6. 20:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Sehol se ajánlják, mert alapvetően megzavarhatja a ciklust. A ginzengnek mindegy milyen formában ösztrogén hatása van azért pl fokozhatja a szexuális aktivitást, befolyásolja a májenzimeket és ez a legfontosabb emiatt gyorsabban kiürül a tabletta. Ha szedni akarod akkor időszakosan, addig óvszer + utána még 2 hétig kell gumi.

Egyébként nekem azt mondta a doki, hogy csökkenti a ginzeng a fogalmazásgátló hatását és ha baj egy becsúszott baba akkor inkább omega-3, sport és halolajjal próbáljak javítani a memórián. Bár mint utólag kiderült maga a fogamzásgátló okozott pajzsmirigy alulműködést aminek a tünete a memóriagond...

2016. szept. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem a memória miatt szedném (ill. szedtem korábban), rám olyan hatással van, mint másra a koffeintúladagolás, felpörget egész napra, az utána következő káros mellékhatások nélkül.

Persze régebben is csak kúraszerűen szedtem, egy-egy hónapig, az elmúlt félévben meg, mióta fogamzásgátlót is szedek, egyáltalán nem.

Viszont most akkor nagyon, nagyon szomorú vagyok. :(


Köszönöm szépen a válaszokat!

2016. szept. 6. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!