Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Még van 4 szem a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Még van 4 szem a fogamzásgátló tablettámból, ennek ellenére ma megjött. Mitől lehetséges ez?

Figyelt kérdés
A gyógyszert már 10 hónapja szedem, eddig nem volt ilyen gondom csak az első hónapban. Mindennap ugyanabban az időpontban veszem be a gyógyszert. Hogy lehetséges, hogy mégis megjött, amikor még van négy szem a gyógyszerből?

2016. aug. 11. 19:53
1 2
 11/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
MÉg annyit, hogy lehet, hogy én olvastam félre valamit, de ha jól látom arról a kérdező nem tett említést, hogy ez a 17. gyógyszernél történt, csak, hogy 4 szem volt még hátra.
2016. aug. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy én fogalmaztam rosszul, de igen, a 17. szem beszedése után jött meg, ma van az első gyógyszermentes napom. Leghamarabb kedden (holnap) tudok orvoshoz menni, csak akkor rendel. Köszönöm a válaszokat!
2016. aug. 15. 09:12
 13/19 A kérdező kommentje:
Ma reggelre eléggé szúr jobb oldalt a hasam, nem úgy, mint máskor, hanem szinte folyamatosan. Ezért gondoltam a cisztára, a szurkáló fájdalom miatt :(
2016. aug. 15. 09:13
 14/19 A kérdező kommentje:
Ha hozzászokott a szervezetem ehhez a gyógyszerhez, attól még rendesen hatott?
2016. aug. 15. 09:33
 15/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem szokik hozzá, csak úgy tudom, hogy egy idő után változhat a hormonok mennyisége meg a kombinációjuk és akkor már nem biztos, hogy jó az a tabletta amit eddig szedtél. Mondjuk azt mondják, hogy akármelyik gyógyszernél érdemes évente vagy kétévente váltani.
2016. aug. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A szúrkálás már lehet ciszta, de tabletta mellett ritka amúgy, nekem volt UH-om ciklus elején PCOS-gyanú miatt és csak millió visszamaradt tüszőm volt, ami nem szívódott fel, ez viszont a gyógyszert szedőknél gyakoribb jelenség, ártalmatlan, és azok szúrtak, fájtak, gyógyszerváltás és életmódváltással múlt el.


Amúgy igen, a szervezet változik és a hormonadag és összetétel (a sárgateszthormon alakja) nem megfelelő, nem tud hozzá alkalmazkodni a szervezet és jönnek a tünetek. Ha a következő ciklus alatt is lesz ilyen akkor doki és gumi egyből. Egyszer nem szokott baj lenni a dokik is azt mondják ha áttöréses vérzés jelentkezik, de ha a következő ciklusban is akkor már cserélni kell.

2016. aug. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Holnap mindenképpen megyek a dokimhoz, hogy ha kell új gyógyszer, akkor írjon és a 7 napos szünet után már azt kezdhessem.
2016. aug. 15. 19:49
 18/19 A kérdező kommentje:
Voltam ma a dokimnál, azt mondta nincsen semmi gond, írt fel másik gyógyszert.
2016. aug. 16. 21:33
 19/19 anonim ***** válasza:
Na de jó! Reméljük a váltás megoldja a dolgot!
2016. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!