Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Voltak másoknak hasonló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltak másoknak hasonló tapasztalatai az első levél fogamzásgátló szedése során?

Figyelt kérdés

A Missee nevű gyógyszert írta fel a nőgyógyászom, korábban sosem volt különösebb gond az emésztésemmel. Menstruáció első napján kezdtem el szedni, ahogy az elő is van írva. Először az tűnt fel, hogy nagyobbak lettek a melleim, aztán ahogy a rendes vérzés abbamaradt, egy nap kihagyással pecsételést tapasztaltam (és tapasztalok még most, a 12. napon is), illetve akármit eszek, nem igazán meg marad meg bennem 1-2 óránál tovább (gyakorlatilag egy hete megy a hasam minden étkezést követően). Utóbbi problémával annyit tudtam tenni, hogy ezt az időt rászámolom a gyógyszer bevételére előtte is és utána is, hogy legyen némi esélye felszívódni. Mindezek mellett szinte minden nap görcsöl a petefészkem.


Mind a 3 tünettípus fel van tüntetve a betegtájékoztatóban, mint lehetséges mellékhatás, és szinte mindenhol azt írják, hogy az első hónapban normális, ha tapasztalhatóak ezek az "apró" kellemetlenségek, és csak ha a második levél alatt sem rendeződik, akkor van gond. Az első levelet így is mindenképpen végig fogom szedni, ezzel talán kevesebbet ártok, mintha csak úgy abbahagynám, de van egy erős sejtésem azt illetően, hogy a gyógyszer nem szívódik fel és nem is hat megfelelően. Sajnos a nőgyógyászom szabadságon van, így az ő álláspontját csak később lesz alkalmam megtudakolni.


Azt szeretném kérdezni, hogy van-e olyan, aki hasonló dolgokat tapasztalt, és megszűntek-e ezek a mellékhatások az első levél végével, vagy kiderült, hogy nem bírja a gyógyszert, és abba kellett hagynia.



2016. aug. 5. 15:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Terhességet kizártad mielőtt elkezdted szedni? Milyen napszakban veszed be?

Esti szedéssel ez kivédhető általában mert végigalszod.

Nekem hüvelygyűrűnél volt nagyon erős hányingerem 2 hónapig (ennél nincs ugye esti szedés...), öklendeztem néha már és a 3. gyűrűre múlt el. Viszont a doki mondta hogy mielőtt elkezdem teszteljek egyet mindenképpen.


Szedd be, de amíg ilyen gond van + 2hétig legyen gumi mellé! Ha a 2. levél végén is van ilyen gond akkor doki, ő sem fog tudni mást mondani mert ciklus közben nem hagyatják abba kivéve trombózis és egyéb nagyon súlyos esetekben. Meg kell szokni.

2016. aug. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!