Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire csökken le ez esetben...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire csökken le ez esetben fogamzásgátló hatása?

Figyelt kérdés
Négyfázisú fogamzásgátlót szedek Qlairat 4 éve. Elutaztunk 2 éjszakára, ahova rossz dobozt vittem magammal, így a 23.24. nap kimaradt a tabletta. Nem is vettem be a kimaradt szemet, mert a 25. nap estéjére értünk haza.27. napon szokott megjönni, de most megjött. Most ennek ellenére vegyem be a 26. szemet? Terhességre így mennyi esély lehet, hogy megjött?
2016. júl. 27. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó héten csak placebo tabletta van, abban nincs hatóanyag. 3 hétre van, a 4. heti csak azért van, hogy ne felejtsd el bevenni. Laktózt szoktak bele tenni és a színük is más! :) Szóval nyugi!

De a betegtájékoztatót olvasd el, abban benne van!

2016. júl. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem tudtam, hogy itt 2db placebo van, nem 7db! De megtaláltam:

"Minél több tablettát hagyott ki (főleg ha a 3-24. napi tabletták közül), ill. minél közelebb vannak a kifelejtett tabletták az inaktív tabletták időszakához, annál nagyobb a kockázata a terhesség elleni védelem gyengülésének."

Tehát igen, elég gáz...

2016. júl. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor értelmetlen bevennem a 26. tablettát? Az utolsó kettő inaktív már. Most fáj a hasam és rendesen meg is jött. Ebből következtettem arra, hogy a teherbeesés esélye kicsi.
2016. júl. 27. 13:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz baj, de inkább tesztelj 2-3 hét múlva! :) Ilyenkor általában szünet nélkül (placebo kihagyásával) kell kezdeni a következő levelet, de inkább nézd át a tájékoztatót és hívd fel a dokid vagy a helyi kórházban a rendelést! :)
2016. júl. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!