Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Normális-e vagy menjek vissza...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális-e vagy menjek vissza a nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ez a 3- dik hónap, hogy szedem a fogamzásgátlót. Orvosilag írták fel elsődlegesen, mert bár van barátom gumival védekeztünk.De tavaly karácsonykor volt utoljára rendes vérzésem. Janár és februárba alig de volt v.mi. aztán 2 hónapig semmi nem volt viszont a második hónaptól folyamatosan voltak menstruációs fájdalmaim, csak éppenséggel nem jött meg. Akkor kivizsgáltak minden eredményem jó volt és terhességi is negativ lett. Triegolt írt fel a doki. Azt mondta ha 3 hónap után nem áll be rendesre a ciklus akkor menjek vissza. Az lenne a kérdésem, hogy mikor abba hagyom a gyógyszert akkor mindig az ötödik napon jön meg és három napig tart. Amikor beveszem az ujabb levélből az első gyógyszert az nap még megvan. Másnap reggelre már nincs.Másnak is van így? Hogy mikor már szedem újra a gyógyszert még meg van? Amúgy más nem aggaszt már mert szinte fájdalmaim sincsenek és nem olyan erőteljesen jön mint régen. Túlsúlyos is vagyok, de hála istennek nem kezdtem hiszni sőt fogytam azó 12 kilót, pedig nagyon féltem, hogy meg áll a fogyás és megint hizni kezdek, mert mindenki ezt mondta. Köszönet annak aki válaszol.
2016. júl. 2. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt a gyogyszert meg anyukam szedte regen :O

Egyebkent normalis, nekem a szunet 6. napjan szokott megjonni, es igy nyilvan meg tart mikor kezdem szedni a kovetkezo level gyogyszert.

2016. júl. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon kötelező a gyógyszerek dobozába a gyógyszerről szóló információt tartalmazó betegtájékoztatót is tenni. Ha nem sikerült megtalálnod azt a papírt, akkor segítségként bemásolom a kérdésedet érintő részt:

"Ezután 7 napon át ne szedje a készítményt. A gyógyszerszünet 2. vagy 3. napján rendszerint menstruációs (megvonásos) vérzés jelentkezik.

Az utoljára bevett bevont tablettától számított 8. napon (a 7 tablettamentes napot követően) kezdje el ismét szedni a Tri-Regol bevont tablettát, függetlenül attól, hogy a vérzése ekkor még nem szűnt meg! Így a hétnek mindig ugyanazon a napján kezdheti meg az újabb csomagot, és a havi vérzése is a hónapnak mindig ugyanazon a napján jelentkezik."

Szóval előfordulhat, hogy még tart a vérzés, de akkor is be kell venni a tablettát.

2016. júl. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen tudom h ez egy régi gyógyszer anyum is ezt szedte és nem is volt soha baja vele .
2016. júl. 2. 17:15
 4/8 A kérdező kommentje:
2 ik nak . tisztába vagyok vele el olvastam a papirt nem egyszer. Arra voltam kiváncsi h hány nőnél fordul ez elő. Mert pl a nővérem úgyan ezt a gyógyszert szedi. Neki a második nap megjön és az ötödiken múlik el.
2016. júl. 2. 17:19
 5/8 anonim ***** válasza:
A fog. gátló nem megoldás erre. Amint abbahagyod, megint vissza fog térni a probléma. A túlsúly is lehet az oka, ha olyan mértékű. Hány kg és milyen magas vagy?
2016. júl. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Korábban is volt gondom a menstruációmmal. Magas a férfi homonom. Már annyi helyen volt, rengeteg vizsgálat gyógyszer. És 2 3ve tudtam elkezdeni fogyni.az orvos azt mondta ha nem akarok gyereket ez a legegyszerűbb megoldás. Nincs se energiám, se időm minden hova járkálni és gyerekre se vágyok. Megvizsgált teljesen és teljes vérkép meg vizeletet is megcsinálta. Minden jó. Se ciszta se miómám nincs. Szóval én mondtam akkor, hogy inkább a gyógyszert választom. Már 15 évesen javasolták de édesanyám nem egyezett bele
2016. júl. 2. 20:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigyet érdemes még megnézetni, hasonló tünetegyüttessel "soha semmit nem találtak" jeligére nekem az volt a probléma - hosszú évek után konkrétan "véletlenül" derült ki. Nagyjából rendben lévő értékekre azt mondta a doki, hogy nézessük meg, a konkrét vizsgálatoknál kiderült, hogy nagyon nagyon nincs rendben semmi.


Konkrét kérdésre válaszolva, bár más gyógyszert szedek, mint te, de azonos mechanizmussal. Nekem is 5-6. napon jön meg, 3-4 nap alatt elmúlik, utána max egy-két nap pecsételés. (Régen 3-4 havonta volt csak, sokszor 7-8 napig, eszméletlen erős, durva görcsökkel.) Fájdalom szinte nulla.

Szóval igen, megesik az ilyesmi. A lényeg az, hogy jöjjön meg minden hónapban, ha többször kimaradozik, akkor van gond.

2016. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi a válaszod. Nem csak nőgyógyászilag minden hogy kivoltam már vizsgálva pajzsmirigy is jó. Egyedül amit találtak,hogy magas a férfi hormonom. A gyógyszer szedése óta észre vehetően csökkent a szőr nővekedése is
2016. júl. 3. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!