Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Írassak fogamzásgátlót,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Írassak fogamzásgátlót, menjek nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Egy hete feküdtünk le először a barátommal, nekem ő volt az első, és én is neki. (10 hónapja vagyunk együtt) Óvszerrel védekeztünk, minden rendben volt. Viszont egy kicsi félelem van bennem, hogy mi lesz, ha kiszakad, nem szeretnék terhes lenni. Tudom, hogy nagyon kicsi az esélye, és nem is vagyunk bénák, egyszer sem szakadt ki, normálisan csináltuk.

Még nem voltam nőgyógyásznál, de komolyabban elgondolkoztam rajta, hogy elmegyek, és íratok fogamzásgátlót. Viszont nem tudom, hogy legelőször mikor jött meg, és a suliban a védőnő azt mondta, hogy pontosan kell tudni.. de nem tudom, valamikor 6. osztályban... :/ De fel szoktam írni hogy mikor jön meg és mikor múlik el. És az is lehet, hogy ilyen "fiatal korban" nem írnak fel fogamzásgátlót (17 éves vagyok, januárban leszek 18 ). Bocsánat a kérdésért, de anyukámmal nem tudom ezeket megbeszélni.



2014. aug. 7. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
A kérdésedben benne van a válasz is, csak fordított sorrendben:) Menj nőgyógyászhoz, és ő majd vizsgálat után dönt, hogy felírja vagy nem. Ilyen egyszerű.
2014. aug. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is 17 évesen írattam fel először fogamzásgátlót,

bár engem anyukám legelőször még elkísért!


Szerintem mindenképpen jó ötlet felíratni,és nagyon jó,hogy ilyen felelősségteljesen gondolkodsz! :))

20/L

2014. aug. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellene magad már most telenyomni fogamzásgátlóval. Hiába vannak már jófélék, én akkor sem hiszem, hogy ne lenne bármelyiknek is legalább egy pici negatív hatása a szervezetedre.

Én is mindig paráztam az elején, de egy idő után ez normális aggódássá alakul. Az óvszert meg a végén kössétek meg és nézzétek meg, hogy nem-e lyukas.

Ha pedig egyszer véletlenül baleset történne akkor van eseményutáni, ami szintúgy nem egészséges. 3 év alatt egyszer szakadt ki az óvszerünk és akkor kénytelen voltam bevenni. De inkább, minthogy folyamatosan szedjem a bogyókat.

2014. aug. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Aki elkezd nemiéletet élni, annak el kell mennie nőgyógyászhoz kontrollra. Majd ott az orvossal eldöntitek, hogy melyik védekezési módszer kell :)
2014. aug. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16 évesen írattam fel először. én sem tudtam pontosan, hogy mikor jött meg... behatároltam, hogy 6. osztály végén valamikor nyáron, ennyivel is bőven beérték. nekem simán felírták, egy szót sem szóltak a korom miatt. volt rákszűrés, vérvizsgálat. még csak nem is szülővel mentem, hanem a barátommal, aki velem egyidős. szóval ha szeretnéd, csak nyugodtan:)
2014. aug. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Igazából félek a vizsgálattól is, hogy milyen lesz, fájni fog-e, és hogy a férfi/nő kedves lesz-e...

2014. aug. 7. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!