Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló + szex? Lent

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló + szex? Lent

Figyelt kérdés

Október óta szedem újra a gyógyszert. Most vagyok a szünet utolsó napján, holnap kezdem az új levelet. Viszont a mostani megvonásos vérzésem előtt egy héttel volt barnás folyásom. De kb. még a tisztasági betétet sem érte el, cak ha megtöröltem magam odalent. Már volt ilyen egy másik fog.gátlónál, ott 3 ilyen után váltottunk. Akkor gyenge volt már a gyógyszer, gondolom most is így van.

Párom sosem szokott belém élvezni, előváladéka sincs (legalábbis és sosem tapasztaltam miközben "dolgozni" szoktam. Lehetünk szerintetek együtt (mint írtam megszakítással) úgy, hogy nem lesz baj?

Nődokihoz még nem jutottam el, hétvége is volt, meg meg is volt. Vagy egy alkalom még nem jelent akkora problémát? Természetesen ha újra előjön megyek dokihoz.


2016. jún. 20. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Úgy látom te sem reagálsz jól a fogamzásgátlóra..

De ha párod nem élvez beléd miért szeded? :O

Ciklus normalizálónak?


Velem is ilyesmi volt, de barna mellet kis vérzés is. harmadszorra egy elég erőset kaptam, attól elmúlt a köztivérzés, viszont nagyon hiztam. Ezért úgy döntöttünk, vége a gyógyszeres időszaknak.

Most 3. hónapban kezd normalizálódni a ciklusom.

Hiába mondanak jó dolgokat a fogamzásgátlóról, van akinek nem jó reagál a szervezete.

2016. jún. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mert a gumiban nem bízok, meg így kényelmesebb.
2016. jún. 20. 14:47
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem értelek, ha nem élvez beléd, miért kényelmesebb?

Nálam párom mondta, h inkább gumi, és hagyjuk a gyógyszert, pedig mindketten imádjuk amikor bennem sül el.. ne akarj erősebbet, az én véleményem szerint. Sok orvos ki se vizsgál rendesen csak erősebbet ír.


Nincs semmi baj a gumi biztonsásgával, csak normálisan kell használni!!!!

A rosszabb statisztika kizárólag a helytelen használat miatt van. Normális használatnál a hatékonysága közelít a 100%-hoz.


Tudod mindig könnyebb azt mondani h a gumi ellenére lett valaki terhes, mint bevallani h nem is védekezett...

2016. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Van akinek a szervezete nagyon gyorsan megszokja őket és bármit csinálhat egyik se lesz jó, illetve van akinek képtelen a szervezete megszokni.

Az erősebb az nem feltétlen jó, mert egyrészt nagyobb a trombózisveszély mellette és több a mellékhatás, nehezebb leállni róla és jobban hazavághatja a hormonokat.

Hüvelygyűrűn nem gondolkodtál? Mert az egyenletesen adja le a hormont. Az is lehet hogy nálad valami miatt nem szívódik fel megfelelően vagy egyéni gondod van vele.

Egy alkalom amúgy még nem gond ha egymás után 2 ciklusban jelentkezik akkor doki.

2016. jún. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

épp emiatt a vérzés miatt jött szóba nálam a hüvelygyűrű, ezt említettem páromnak, plusz az óvszeres parát (az most számomra lényegtelen, hogy miért szakad ki, de a spontaneitást is elveszi..) De végülis lebeszéltem magam arról, mert így, hogy ritkán találkozunk még kevésbé éri meg a 10.000 forintért vett gyűrű az 5.000-es gyógyszerrel szemben. Most érettségizek, tehát ha már saját keresetem lesz, másabb lesz kicsivel. Meg ha tán össze is költözünk másabb lesz. De annál pedig annyi parám van, hogy tudtommal egy hormonadagú, ergo nem biztos, hogy nekem megfelel az, ami másnak igen. Mert azért gyógyszerből több fajta van.

Amúgy Gestomixet szedek.

2016. jún. 20. 15:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Altforalle lett már felírva? 2 éve bevált nálam, bár nekem ez az 1. fajta. 3 havi adag 6200Ft. Másabb összetétel, a modernebbek közé sorolják. Drospirenon tartalma miatt jobban hajlamosít trombózisra viszont lényegesen kevesebb a mellékhatása és egyenletesebben adagolja a hormont. Annyi, hogy ajánlott ellenőrizni a véred kicsit gyakrabban és a huzamos fekvés se jó ötlet! Normál életvitelnél nem lett baj, kopp-kopp. Minden hétre más adag van benne, így a valódi ciklust természetesebben szimulálja. Van hozzá laktóz a vérzéses hétre, hogy támogassa a hüvelyflórát és ne felejtsd el beszedni!


A köztes vérzés csökkent hatásfokot jelez, benne van a papíron leírva! Megszakítással még talán nem lesz gond, de jobb a gumit bevetni ilyen esetekben, nehogy baj legyen! :)

2016. jún. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nem még nem írtak.

Mirabelláról váltottam erre, miután 7 hónap után 2x vérezgettem idő előtt.

Ezt szedtem másfél évig és semmi baj nem volt. 2014. decemberében hagytam abba, 2015. októberében kezdtem el, és most, június közepén volt ez a gond.

De biztos ami biztos inkább húzunk gumit.

2016. jún. 20. 15:32
 8/11 A kérdező kommentje:
kezdtem el újra*
2016. jún. 20. 15:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát én szűz vagyok és nincs pasim szóval sose szedtem semmit de régebben kaptam egy könyvet amiben a szerelemről szexről és fogamzás gátlásról volt szó volt benne egy olyasmi mint a sebtapaszt fenékre vagy hasra kell felragasztani nem emlékszek mi a neve és milyen mellékhatása van de az egyik az hogy elszíneződhet alatta a bőr és ha véletlenül le esik azonnal tenni kell másikat vagy 72 órásat bevenni nem tudom már pontosan nem akarok hülyeséget mondani. Meg van egy másik hogy egy kapszulát beültet a doki a bőr alá és nem tudom hány évente kell ültetni. De talán azért jobbak a tablettánál, mert nincs az hogy elfelejted.
2016. jún. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előbb más összetételűvel és dózisúval kell próbálkozni. Van akinek a régebbiek jönnek be és van akinek a hüvelygyűrű, injekció vagy tapasz, mert máshogy jut a szervezetbe. Hiába egy dózisúak, meg lehet próbálni. Doki se fog mást mondani nagyon... Nem lehet tudni, ha pl hormonpanel alapján nincs eltérés. Ezek ugyanolyan hatásfokúak mint a tabletta csak máshol szívódik fel. Van akinek ez a baja...

Viszont a 4. fajta tabletta után érdemes beviteli módszert váltani vagy letenni végleg.

2016. jún. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!