Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Párkapcsolat nélkül tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolat nélkül tablettát szedni hülyeség lenne?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és nem élek nemi életet mégis tablettát szeretnék szedni, mert nagyon rendszertelenül jön meg, és ha megvan borzasztóan görcsölök + pattanásos is vagyok. Ezeken segítene? Nagyon sokat ártanék magamnak?
2016. jún. 19. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Hát nem nedvesedne a cuncid úgy egy idő után, az biztos. Minél később kezdesz hormont enni, annál jobb. Talán máshogy is lehetne orvosolni a dolgot.


Nincsenek maszkulin jellemvonások? Szőrösség, esetleg szélesebb váll, vagy szabálytalan formájú intim szőrzet? (Privátban is válaszolhatsz).


Ártani ártanál magadnak hosszú távon. Hogy mennyit, azt SENKI nem tudja megmondani. Az orvosok sem, csak statisztikai alapon ("nem valószínű" De ha mégis, akkor mi van..?!)

2016. jún. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj el a nőgyógyászodhoz és kérd ki a tanácsát. Egyébként szoktak felírni fogamzásgátlót a rendszertelen menstruációra.
2016. jún. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

orvos

vérvizsgálat

hormonszint vizsgálat

és ha úgy látja akkor felírja neked


magadtól el ne kezdj szedni semmit sem

2016. jún. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Olyan mintha feldobnál egy érmét a fej-nem ártasz vele írás- ártasz vele.


Bár lehet túl egyszerünek vagy közhelyesnek hangzik de szeritnem nőgyógyászhoz kéne elmenned a panaszaiddal neki ez a munkája részben te meg nem ismered a tested müködéseit maximum a hatásait tudod megtapasztalni de jobb egy szakértői vélemény mint saját kárunkon megtanulni hisz ha már más tudja akkor miért kínoznád magad?

2016. jún. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pont én is ezen gondolkodok a rendszertelen menstruáció miatt.

Szerintem is kérd ki nőgyógyász tanácsát. Az a legbiztosabb!!

21L

2016. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Endokrinológián már jártam, mert hasonló tüneteim voltak, mint a pajzsmirigy betegeknek. De jók voltak az értékeim.

16 évesen voltam nődokinál, de nem igazán vizsgált meg, sőt le is cs.szett, hogy szűzként minek megyek hozzá. Ezért kicsit körbe szerettem, volna érdeklődni itt GYK-n, hogy ilyen okokkal érdemes lenne-e tabit szedni.

2016. jún. 19. 14:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Így nem éri meg, csak pozitívnak mondható mellékhatása a tablettának hogy ezeket amíg szeded helyrehozza (már ha helyrehozza, nekem a tablettáktól lett kiütéses-cisztás pattanásos az arcom amíg szedtem, csak kevés volt előtte, kiderült hogy bizony van akinek a pattanás mellékhatásként jön elő, miközben arra írják fel és pajzsmirigy alulműködő lettem tőle, sőt a görcsökön egyáltalán nem segített, csak pár nappal kevesebb lett, de a mennyiség pl maradt), mert csak elfedi a tüneteid, nem kezeli és később csak erősebben jönnek vissza. Endokrinológus kell, de másik, ritka a hozzáértő doki amúgy tehát ne sajnáld a pénzt pl Tűű doktorra vagy Naszódyra! Hormonpanel (ciklus 3-14-21.napján), terheléses inzulinmérés (3pontos) kell mindenképp, ezt magánban is meg tudod csináltatni pénzért. Ha inzulinrezisztenciád van és nem kezelik akkor hamar cukorbeteg leszel! Én is ezért sokat küzdöttem a dokikkal hogy igenis írja ki hogy ezt kizárhassuk. Ha ezt kizárták hogy nincs IR vagy pcos vagy pajzsmirigy gond (TSH 1körül kell legyen és évente nézni kell) akkor érdemes megpróbálni, de a teák is sokat segítenek (megfelelő időben és ideig kell őket inni).
2016. jún. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász-endokrinológus írt fel anno fogamzásgátlót nekem úgy, hogy nem volt épp kapcsolatom. A gond az volt, hogy nem volt tüszőrepedésem, ezért minden hónapban ciszták képződtek a meg nem repedt tüszőkből, aztán később fájdalmasan és kellemetlen tüneteket okozva fakadtak ki. Dokim erősen ajánlotta a tablettát. Szedtem pár évig, akkor hagytam abba, amikor már gyereket terveztem. A cisztásodás NEM tért vissza, szépen beállt a ciklusom, mire kellett. Nem estem könnyen teherbe, de valószínűleg nem rajtam múlt, hanem a partneren (később ugyanis elváltunk és az új páromtól pikk-pakk teherbe estem). Szóval nekem jót tett, hogy le lett állítva a petefészek működése addig, amíg nem volt rá "szükség".
2016. jún. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!