Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor lehet bevenni a fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor lehet bevenni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
A barátommal balesetünk volt (kiszakadt az óvszer) és ezért bevettem egy esemény utáni tablettát. A doki azt mondta hogy utána lesz egy rövid vérzésem de ezt ne számítsam rendes ciklusnak és majd csak utána fog megjönni az igazi menstruáciom és akkor kezdjem el szedni a fogamzásgátlót. Viszont az esemény utánit 6 nappal ezelőtt szedtem be és csak most jött meg. Szóval akkor most elkezdhetem szedni a gyógyszert mert az esemény utáni után még se volt vérzésem és ez a rendes vagy ez még az esemény utáninak a hatása ? A válaszokat előre is köszönöm :)

2016. jún. 12. 10:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát én a helyedben mindenképp várnék legalább a következő vérzésig. Az esemény utáni tabletta hónapokig hatással lehet a ciklusodra, így 2-3 hónap múlva nem fogod tudni, hogy a fogamzásgátlóval van-e probléma, vagy az esemény utáni hatását érzed még mindig. Ráadásul abból kiindulva, hogy fogamzásgátló szedése mellett nem lehet bevenni esemény utánit, én nagyon rövid időnek tartom ezt a néhány napot, mielőtt elkezded rendszeresen szedni a fogamzásgátló tablettát. Mert ahogy már írtam, hónapokig kihat a hormonjaidra az eseményutáni...
2016. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hmm értem köszönöm :) nekem nem lenne gond ha máris szednem kellene csak azt nem tudom hogy a mostani vérzés az az esemény utánitól van vagy annak hamarabb következett volna be a hatása ? Mert egyébként is mostanában kellett volna megjönnie
2016. jún. 12. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!