Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek terhes a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek terhes a fogamzásgátló szedése alatt?

Figyelt kérdés
Már fél éve szedem a Lindinette 20 fogamzásgátlót és eddig még egy szemet sem hagytam ki.(olyan már volt,hogy nem ugyan abba az időbe vettem be,hanem max 1 vagy 2 órával később,de ez kevés eset volt.) Március 22-én kellett volna megjönnie, azaz meg is jött,de épp hogy volt valami. Kicsit félek hogy nincs e valami baj. Azóta néha görcsöl és szúr alhasi tájékon a hasam és van hogy hányingerem is van kicsit. Lehet baj vagy esetleg valami más? A válaszokat előre is köszönöm.
2010. ápr. 12. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
menny el dokohoz és nézesd meg magad. bár egyszerübb ide beirni.. terhességi tesztet ne vegyél mert az ilyenkor szart sem ér...
2010. ápr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
hát... elég valószínű h vmi nincs rendben! sztem menj minnél előbb dokihoz!
2010. ápr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mit értetek azon hogy lehet baj?:( Esetleg h terhes vagyok vagy valami más?? Mert én még másra is gondoltam már és már tök ideg vok. Jövő hét hétfőn kell megjönnie, remélem hogy rendesen megfog.
2010. ápr. 12. 15:56
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha minden egyes szemet bevettél, és rendesen felszívódott, akkor teljesen kizárt, hogy terhes legyél. Bár az a kevés vérzés engem is kicsit elgondolkoztatna, de nem lehetsz terhes. Ha ez a mensid is kevés és barnás lenne, akkor mindenképp fordulj orvoshoz! Nekem azt mondta a nőgyógyászom, hogy ha valaki véletlenül fog.gátló mellett teherbe esik, egyáltalán nincs a 7 napos szünetben még barna vérzése sem. Egyébként én is ezt szedem.
2010. ápr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg itt, legalább ne idegeskedj rajta! www.orvostudakozo.hu utolsó voltam :)
2010. ápr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Ha szedtél a fogamzásgátló mellett más gyógyszert (főleg nyugtató, vagy antibiotikum), akkor az semlegesíti a fogamzásgátló tabletta hatását. Tehát ha más gyógyszert is szedsz közben, akkor mindenképp végig, (miután elfogy az antibiotikum és amíg el nem kezded a következő levél fogamzásgátlót szedni,) védekezned kell máshogy is. Pl óvszerrel.

Vannak egyébként megbízható terhességi tesztek, ami pár nap után biztos eredményt mutatnak. Patikában kb 800 Ft-ért. Úgyhogy ha félsz, hogy teherbe estél legalább vegyél egyet és végezd el a tesztet.

2010. ápr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Antibiotikumot és nyugtatót nem szedtem, de még gyógyszert sem nagyon. Egyedül az Advil ultrát szedem fejfájásra de azt sem sűrűn. Eddig is bevettem ha fájt a fejem és nem is volt baj. Most először fordult elő ez és azért vok kicsit nyugtalan. Tesztet nem igazán akarok még venni, megvárom a jövő hét hétfőt. De ha ha még akkor is semmi, akkor doki. Az eddigi válaszokat pedig köszönöm. :)
2010. ápr. 12. 16:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Advil Ultrát én is szoktam szedni, az egyszerű fájdalomcsillapítók nincsenek rá hatással. Szerintem se görcsölj rajta, lehet h abban a hónapban csak ennyi volt a vérzésed, bár azt nemtudom h tabinál ingadozik-e. Szerintem is nyugodj meg, várd meg a köv. mensid, és ha az sem a megszokott, akkor nézz el dokihoz. 16:09-es :)
2010. ápr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is ezt szedem és nálam változó a vérzés erőssége és hossza is!...A stressztől is változhat a mennyiség, ne izgulj. Bár a következő időszakban is vannak hasfájásos panaszok akkor kérd ki az orvosod véleményét mindenképp!
2010. ápr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Terhes vagy :D
2010. ápr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!