Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásátló, hasmenés....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásátló, hasmenés. Mekkora a gond?

Figyelt kérdés

A legtöbb gyógyszernél le szokták írni, hogyha 3-4 órán belül hányás vagy hasmenés lép fel, akkor "nem biztos", meg "nem teljesen" szívód(hat)ott fel a gyógyszer, szóval hasonló a szitu, mintha nem vette volna be az ember, tudom.

Nálam a konkrét eset: 7 órakor szedem a bogyót, 9 óra után jött rám, hogy "menni kell". Nem betegség, vagy hasonló miatt, tehát nem egész estés trónolásra kell gondolni, egyszerűen gyenge az emésztésem, tehát bizonyos ételek sokszor kiszámíthatatlanul vannak rám ilyen hatással.

Kicsit aggaszt emiatt a gyógyszer, hogy vajon mennyivel kevésbé hatásos, vagy akkor ez most hosszabb távon mit jelent? Nem vettem be új szemet, de most akkor mennyi időnek kell eltelnie, hogy megint teljes legyen a védelem? Vagy az "egyszeri" hasmenés nem is számít igazán?

Lehet, buta a kérdés, de még nem igazán van ilyesmiben tapasztalatom...


(Ha ez számít, az aktuális levél legelején volt, 3-4. szem körül. Yasminelle-t szedek.)



2016. jún. 7. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:

A hasmenést átlagban lassabb vízvisszaszívás előzi meg ami meg kb annyit jelent, hogy ha véletlen a gyógyszer 2 óra alatt teljesen fel is szívódna a béltraktusodból, akkor is kisebb eséllyel történt meg a dolog, mert nem volt akkora áramlás. Zsíroldékony cuccoknál meg eleve hosszabb idő még az is, míg először felvehető formába bomlik.


Szóval, ha ilyen időtartam volt, akkor -természetesen nem 100%-os mértékben- de kimaradtnak tekinthető a napod.


Azt már nő tudja csak megmondani, hogy a 3-4. a placebó, vagy a későbbiek.

2016. jún. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs placebó tablettám, a yasminelle-nél szünet van a levelek között, nem folyamatos szedés placebóval.
2016. jún. 7. 19:23
 3/4 anonim ***** válasza:

2óra még necces, mert függ az emésztéstől és hogy mit ettél előtte.

Egy hét óvszert alkalmaznék, ennyit kell a tájékoztatók szerint is.

2016. jún. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm! Sajnos az enyémnél nem ír ilyet a tájékoztató, hogy meddig gyengébb a hatás, csak a kimaradott bogyóra hivatkozik. Ott követtem el a hibát, hogy nem vettem be még egyet, de legközelebb okosabb leszek.
2016. jún. 8. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!