Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Családban trombozis, visszér....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Családban trombozis, visszér. Hüvelygyűrű mellett döntöttem, de inkább minispiral? Ti mit hasznalátok így? Lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! Voltam magandokinal, megvizsgalt és mondtam, hogy huvelygyurut szeretnék, de nagymamam trombozisos volt, edesapam és edesanyam lába is nagyon viszeres. Vervetelre küldött, de még előtte párom "megpaskolta" a vadlim, fájt és megnéztük: már látszik a viszerem. Állok a munkahelyemen minden hetkoznap 8 órát. Felek még a huvelygyűrűtől is, beszéltem a nőgyógyásszal, inkább minispiral legyen, azt lehet nem szült nőknél is, azt mondta a hormontartalma is olyan, hogy nem befolyásolja a trombozis-hajlam sem. 7 éve csak gumival szeretkeztem, de a mostani párom igazán megerdemelné a teljes érzést, de nem ragaszkodik hozzá, ha az egeszsegem a tét. Én szeretném, de biztonságosan! Pharmatex,megszakitas, naptár, hőmérőzes kizart! Minispiralt gondolnam, olvastam hogy drága? Valaki írjon valami biztatót, hátha kiprobalhatom gumi nélkül is egyszer? 25/N
2016. jún. 3. 01:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is: trombózis sok mindentől lehet, nem minden típusa öröklődik genetikailag. Nálam apámnak volt mélyvénás trombózisa, ami jelentős kockázati tényező lenne elvileg, ha örökletes lenne. De ebben az esetben nem az, én még nyomokban sem örököltem a hajlamot, sőt, enyhén vérzékeny vagyok, szinte 0 esélyem van trombózisra.

Évtizedeken át szedtem hormonális fogamzásgátlót (régen még magas hormontartalmút is!) minden probléma nélkül úgy, hogy még dohányoztam is mellette.

Nuvaringet 35 éves kor felett használtam úgy, hogy dohányoztam mellette. Semmi gondom nem volt így se.


Most már 40 felett kerülöm a hormonális cuccokat (szedhetnék a dokim szerint nyugodtan, de már annyi kockázati tényező van nálam, hogy inkább nem). Pesszáriumot használok. Megadja a teljes egyesülés élményét, hormonmentes és van olyan biztonságos, mint mondjuk a spirál. (Spirál mellett sok ismerősöm esett teherbe, ezért én személy szerint nem bízom benne. Plusz ha mégis becsúszna terhesség, a spirál gondot okozhat, a többi fogamzásgátlási eszköz meg nem.)

2016. jún. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!