Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szedhetek fogamzásgátlót, ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szedhetek fogamzásgátlót, ha anyukám korábban rákos volt?

Figyelt kérdés

Anyukámnak volt petefészekrákja pár éve. Szedhetek fogamzásgátlót, vagy ez növeli az esélyét, hogy nálam is kialakul?

L/22


2016. máj. 23. 10:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Nyilván el fogok menni nőgyógyászhoz, csak érdekel mire számítsak.
2016. máj. 23. 10:31
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is volt, én a biztonság kedvéért sosem szedtem, máshogy oldottam meg a védekezést. Neki is azt mondták annó az orvosok, hogy a sok sok évnyi fogamzásgátló szedés is okozhatta a gondot. Jobb az ilyet elkerülni sztem...
2016. máj. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Én korábban szedtem már, amikor még nem volt rákos, nem lett belőle gondolm, csak most az újra felmerült, hogy szedném.
2016. máj. 23. 10:51
 4/9 anonim válasza:
Az én anyukámnak is petefészek rákja volt, de nekem több orvos is azt mondta, hogy a tabletta szinte teljesen minimálisra csökkenti a petefészek rák kockázatát. Számos tanulmány is ezt igazolja.
2016. máj. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A tabletta véd a petefészekrák ellen. Meglepő, de így van.
2016. máj. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szedhetsz. Pont hogy véd ellene amíg szeded és utána is még sokáig.
2016. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, én is úgy tudom, hogy pont hogy véd ellene (és más, petefészek-problémák ellen is).

A családi anamnézisben a trombózis az, ami számít.

2016. máj. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szedheted. Nem ettől függ. Sőt, nekem is mondta orvos, hogy pont ez csökkentheti ennek kialakulását.

Viszont előtte mindenképpen a szükséges vizsgálatokat (rákszűrés, vérvétel, ha indokolt, akkor ultrahang) meg kell csináltatni.

2016. máj. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. máj. 24. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!