Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Félek óvszerrel védekezni!...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek óvszerrel védekezni! Ugye alaptalan ez a félelem?!

Figyelt kérdés
Most lett barátom, de egyszerűen nem merek vele lefeküdni,mert félek, hogy probléma lesz az óvszerrel, kilyukad/elszakad/ észre sem vesszük és hibás!Az orvosok is vegyes véleménnyel vannak róla, semmi biztató! Fogamzásgátlót csak 2 hét múlva tudok kezdeni és annál is várnék egy hónapot, hogy biztosan hasson! Aki évek óta így védekezik meg tudna nyugtatni, hogy ez is egy biztos és jó módszer? Tudom, hogy ez véd a nemi betegségek ellen is, így persze kell is használni egy kapcsolatban egy ideig, de mégis nagy bennem a félsz! Köszönöm!!

2016. máj. 21. 19:45
1 2
 1/12 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Nem kell félni az óvszertől, nekem még soha nem szakadt ki, pedig egy pár éve már élek nemiéletet!


Annyit tanácsolok, hogy ne bóvli óvszert vegyetek, azzal lehet, hogy tényleg van gond, én csak Durex-et használok, azt elég nehéz elszakítani még szándékosan is!

2016. máj. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
Mindenben van valami rizikó. Normális ha félsz.
2016. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Felesleges félned:) Jobb minőségűt kell venni, drágábbat (pl durex) és akkor biztos nem lesz gond.

Igazából ez az elszakadt kifogás inkább azoknál van akik állat modjára nem normálisan csinálták/vagy sehogysem védekeztek és becsúszott egy gyerek majd rámondják(mert ugye nem akarták a terhességet) hogy elszakadt a gumi/szedték a tablettát stb.. butaság..

Biztos módszer, talán ez a legjobb mert a nemi betegségektől is véd, kisebb fertőzések is elkerülhetőbbek, a gyógyszer sem biztos hogy jobb mert az meg hormon és felborithatja a hormon háztartásod nem egy ismerősöm nem is bírta mert fejlődő szervezetnek nem is biztos hogy erre van szüksége.

2016. máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A pearl indexe (normalis minoseg eseten) 1 alatti. Nem kell felni. ;)

Balesetek elofordulnak de helyes hasznalat mellett nem igazan fog. Nem kell felni.

2016. máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Fejlődő szervezet már nem vagyok,így abba már nem igazán kavar be! :) Ha eddig használtam lifestyles spermicideset vettem, az viszonylag biztosnak tűnik! :)
2016. máj. 21. 19:59
 6/12 anonim ***** válasza:

Két és fél év alatt még nem volt probléma. Egyszer fordult elő, hogy kifolyt belőle a cucc, de megnéztük, és nem szakadt el, még csak le se esett rólam... érdekes történet, de egyébként gumival még soha nem volt baj (a kb. 250-ből), szóval nem kell félni :) Jó minőséget kell venni (Durex), és ügyesen felhúzni, és nem lehet baj.


Az orvosok persze, hogy vegyes véleménnyel vannak a gumiról... akkor mégis ki fog fogamzásgátlóra költeni, ha a gumi olyan nagyon jó? :D


A gumi a LEGJOBB módszer, jobb, mint a tabletta, hiszen ott nem látod, hogy történt-e probléma, csak amikor már késő, a guminál meg rögtön, és ha kellemetlen is, de másnap tudsz esemény utánit venni.


24/F

2016. máj. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
csak ne gagyit vegyél, mert az kettesével is rizikós.
2016. máj. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is gumival védekeztem és még soha nem volt gond. Igaz, nem csinálom olyan gyakran, mint a nyulak.

Csakis durexet merek venni.

Nézz utána több helyen a helyes használatnak. Pl nem fordítjuk meg ha "kiforditva" tetted a tetejére, a tetején akkor is legyen hely mikor már feltettétek. Stb

25n

2016. máj. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosok azért vannak vegyes véleménnyel a gumiról, mert nem hozzájuk kell menni felíratni, azaz nekik a szó szoros értelmében semmi hasznuk belőle. Egyébként nem maradt volna meg a piacon, ha nem lenne egyértelműen a leginkább kézenfekvő, a legkevésbé egészségrontó és egyben szinte az összes nemibetegség ellen is védő fogamzásgátló módszer.
2016. máj. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem (nőkent) az óvszert, egyrészt mert semmit nem érzek szex közben (többfélét próbáltunk), másrészt régebben, korábbi kapcsolatomban kétszer volt óvszerszakadás (elvileg márkás óvszerrel), és az esemény utáni brutálisan felborította a ciklusom.

Tablettapárti vagyok, azzal sose volt gond, 35 felett pedig pesszáriumot használok.

2016. máj. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!