Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik fogamzásgátló módszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik fogamzásgátló módszer lenne a legjobb nekünk?

Figyelt kérdés
3. Babánkat várjuk és nem hinném hogy szeretnénk még egyet, de véglegesíteni, elköttetni nem szeretném magam. Spirálon gondolkodtam de sokat olvastam arról hogy spirál mellett lett terhes valaki. Fogamzasgátlót nem nekem találták ki, szedtem annak idején de mindig elfelejtettem beszedni... mindig utólag kellett számolgatnom hogy most mikor is vettem be... a gumi nyilván kilőve, pharmatexben sem bízom sokat olvastam róla. Megszakítással voltunk együtt 6 évig es csak akkor lettem terhes mikor élesben ment, de ez meg valahogy kiölte a szex szepségét. Nem tudom mi lenne a jó megoldás, hogy azért tuti is legyen de mégsem végleges, visszafordíthatalan?
2016. máj. 5. 09:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Nekem a kérdésből nem derül ki, hogy miért olyan nyilvánvaló, hogy a gumi ki van lőve. Ennek mi az oka, leírnád?
2016. máj. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretjük. Nem olyan jó úgy a dolog.
2016. máj. 5. 09:39
 3/13 anonim ***** válasza:
Én 2 gyerek után spirál mellett döntöttem, a nőgyógyász elmagyarázta, hogy nagyjából ugyan annyi az esély spirál mellett teherbe esni, mint fogamzásgátló mellett. Elmondta, hogy igen, emellett is van egy pici esély arra, hogy valaki teherbe esik, mert pl elmozdulhat a spirál a helyéről, de ha valaki tényleg karban tartja, és évente min egyszer elmegy egy ultrahangra hogy ellenőrizzék, hogy megfelelően funkcionál-e akkor nagyon kicsi az esély arra hogy gond lesz. Nekem kb fél éve van fent, észre sem lehet venni, egyelőre meg vagyok elégedve...
2016. máj. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ja értem. Próbáltátok már az ultravékony fajtát is? Nálunk pl. az viszonylag jó az átlagos vagy vastagabb falúakhoz képest. Mondjuk mi alapvetően tablettázunk, és csak akkor van óvszer, amikor elfelejtem bevenni/antibiotikumot szedek mellette stb. De olyankor azzal is élvezzük. De ha nektek nem jön be semelyik fajta óvszer, akkor sajnos nem tudom, mi lenne a legjobb megoldás.

Konzultáltál már esetleg a nőgyógyászoddal, hogy mit ajánl? Persze fontosak a tapasztalatok, de lehet, hogy ő szakmai szemmel tudja neked elmondani, melyik módszer milyen.

2016. máj. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Melyik fajta van neked? Amelyik tartalmaz hormont is? Nem görcsölsz tőle?
2016. máj. 5. 09:44
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát a nögyógyászom a spirált javasolta... két félét mondott az egyik sima spirál, a másik meg valami hormonos cucc csak az jóval drágább...
2016. máj. 5. 09:45
 7/13 anonim ***** válasza:
NEm tartalmaz hormont, arról a nőgyógyász lebeszélt, mert nem hatékonyabb de károsabb mint a normál. Goldlily van, ez a legjobb fajta a doki szerint. Görcsölni nem görcsöltem jobban mint szoktam, eleinte egy két hónapig 2 hétig menstruáltam, de azóta már visszaállt minden a normál kerékvágásba, nem lehet észrevenni különbséget.
2016. máj. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hüvelygyűrű vagy injekció? Mindkettő hormonos, de legalább nem naponta kell figyelni rá. Meg ha tényleg nem akarsz több gyereket miért nem véglegesíted? Legalább ezzel nem kellene bajlódnod.
2016. máj. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben én is spirált tetettem fel, meg is bántam. Egyáltalán nem bírta a testem, rettentően görcsöltem, és rengeteget véreztem, hamar ki is lökődött. Szóval kidobtam a pénzt az ablakon...


A helyedben megpróbálnám előbb a hüvelygyűrűt, azt ki is veheted amíg szexeltek, meg bent is maradhat, egy hónapban egyszer kell foglalkozni vele, és elég hatékony.


Ha egész biztos nem akartok több babát, akkor viszont az elkötés lenne a legjobb verzió. Ugyanis 100%-os megoldás más nem nagyon létezik.

Pl. barátnőm se akart többet, két gyerekük van. Tablettát szedett, úgy lett terhes. Most ikreik lesznek. Időbe tellett amíg örülni tudtak nekik. :)

2016. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Feledékenység és hányás-hasmenés ellen hüvelygyűrű. Havonta 2x kell figyelni rá és csak lapozgatni a naptárat, mert 3 hetet van fenn és ugyanazon a napok kell levenni és feltenni. Most nekem is ez van és elégedett vagyok, kellett antibiotikumot szednem, mondtam a dokinak hogy melyik kettő lehet mellette és ennyi! Nem is kell kivenni, olyan stabilan a helyén van, hogy ihajj.
2016. máj. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!