Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az igaz, hogy 16 év alatt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az igaz, hogy 16 év alatt azért nem írnak fel fogamzásgátló tablettákat, mert a benne levő hormon vagy hormonok lezárja az ún. epifízis fugákat, ezért idő előtt leáll a testhossznövekedés?

Figyelt kérdés

Mi az az epifízis fuga?

Miféle hormonról van itt szó?

Hogy áll le a testhossznövekedés?


2016. ápr. 28. 01:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt ne a gyakori közönségétől kérdezed, hanem a nőgyógyászodtól.

Kimerítő és pontos választ csak egy orvos adhat.

2016. ápr. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ez számít. Itt senki sem orvosszakértő. A legfontosabb hogy 25 éves korodig ne szedd! Előbb teljesen alakuljon ki a szervezeted és válj nővé minden értelemben. Igen, agyilag is.
2016. ápr. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az epifízis fuga a csontnövekedésnél használatos fogalom fiataloknál. A hosszanti csontnövekedés úgynevezett szekunder csontosodási centruma az epifízis, ami differenciált szövetből, konkrétabban kötőszövetből és porcszövetből áll. Ezek elcsontosodásával fejlődnek fiatalkorban a csöves csontok.


A fogamzásgátló tabletták nem csak egy hormont tartalmaznak, ezek közül talán a csontok szempontjából az úgynevezett ösztradiol nevűt lehet kiemelni. 16 éves korban még nincsen stabil hormonháztartás, alakulóban van a test, növekedésben a csontozat, stb. Ennek a hormonnak a korai, vagy túlzott megjelenése (értsd: a gyógyszerrel történő bevitele) zárja az epifízist, magyarul megáll az átcsontosodás, nem nő tovább a csontozat. Érdekesség, hogy menopauzás nőknél, amikor leáll a nemi hormonok termelődése, pontosan ennek a hormonnak a hiánya okozza a csontritkulásos tünetek kezdetét is. (persze nem csak ez áll annak a hátterében)


A harmadik kérdésedre szerintem egyúttal már választ is kaptál.

(egy orvostan hallgató)

2016. ápr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ösztrogén serkenti a növekedést, viszont hatására elcsontosodik az a rész a csontokban, ami a növekedésért felelős. Ezért van az, hogy ha valaki valami miatt nagyon hamar serdül, akkor a végleges testmagassága alacsony lesz.

Viszont a lányoknak az első menzesz után két évvel már nagyjából kialakul a testméretük. Ha valaki két éve menstruál már, felírható neki fogamzásgátló tabletta.

2016. ápr. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az én testhossznövekedésem 12 éves koromban leállt, 20 vagyok, nem nőttem semmit. teljesen kifejlődtem már :D és most kezdtem el szedni gyógyszert. de ha 16 évesen kezdtem volna akkor is ugyanakkora maradtam volna mint most. nem hiszem hogy ezen múlik...
2016. máj. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!