Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Baj lehet, vagy normális?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj lehet, vagy normális?

Figyelt kérdés
Hétfő óta tart a 7 napos szünet, de kedden és szerdán együtt voltam a párommal, nem használtunk semmilyen védekezést, viszont nem ment el bennem. Tudom, előváladék... De fogamzásgátló tablettát már több mint egy éve szedek. Ami igazán megijesztett, hogy csütörtökön szokott megjönni, de aznap alig, csak halvány rózsaszín a folyás, pénteken jelentkezik rendesen a megvonásos vérzés. Ma viszont arra keltem, hogy tiszta vér vagyok, és a hasam is irtóra fáj. Kezdjek félni, vagy ez előfordul?)
2016. ápr. 21. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
A tabletta a hét napos szünetben is véd, 1 év alatt azért illett volna legalább egyszer elolvasni a betegtájékoztatót. Az erős vérzésre és hasfájásra nem tudok mit mondani, talán jobb lenne elmenni egy nőgyógyászhoz. De az biztos nem azért van, mert a szünetben szexeltél.
2016. ápr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kérdés kiírása előtt is átolvastam és megértettem, meg korábban többször, ezt a kijelentést nem venném magamra. Ugyanakkor a bizonytalanság íratta ki velem a kérdést. A többi részét köszönöm.
2016. ápr. 21. 13:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Véd a 7 nap alatt, elmehet benned nyugodtan, semmi nem lesz.

A tabletta mellett is lehet 1-2 nap pontatlanság, mivel nem vagyunk gépek. Nem kell mindig előtte barnázni, pecsételni, van hogy csak úgy megjön. Sőt van hogy erősebb valamelyik mint a többi. Ha 2-3 ilyen vérzésed lesz, hogy fáj (korábban nem fájt?) és sok, akkor dokival kell beszélni. Nekem leváltotta, amikor hirtelen több lett a vérzés (mint a tabletta előtt) és nagyon fájt.

2016. ápr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :) Nem, korábban nem fájt, de azt hiszem gyógyszerváltás lesz, ugyanis csomót is okozott a mellemben, jövő héten vizsgál a nőgyógyász. Addig tart egy kicsit a para, nehogy ott derüljön ki olyan, aminek még idejekorán lenne :D
2016. ápr. 21. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nálam rendszeresen megtörténik, hogyha már érzem hogy pár napon belül meg fog jönni (görcsölő has, mellfeszülés stb) és ebben az időszakban vagyok együtt a párommal és nyilván védekezünk, akkor szinte mindig késik pár napot, mintha az együttlét "elriasztaná" a menzeszt :) Tudom, bután hangzik, de nálam így van. Ahogy leírtad, megjött a megvonásos vérzésed, régóta szeded a tablettát, nem lehet baj.
2016. ápr. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!