Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Sterilizáltatni lehet? Mennyib...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sterilizáltatni lehet? Mennyibe kerül ma magyarországon?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok. Nem akarok gyereket soha. Tudom. Nem vagyok anyának való. Ezt fel is vállalom. Fél éve kiszakadt a gumi és teherbe estem. Egy percig nem gondoltam arra, hogy megtartom. Azon gondolkodok, hogy sterilizáltatom magam. De ezt megcsinálják ha kérem ? És mennyi kb? Nem kell a rizsa h késöbb nagyon megbánom, meg elmúlik a vágy stb. A kérdésemre kérek választ. Úgy gondolom jobb ez mint azok akik megszülnek egy gyereket és nem szeretik, nem törödnek vele... Szeretem a gyerekeket az unoka húgaim imádom, de nekem annyi babázás éppen elég és így érzem jónak.
2016. ápr. 16. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos nem lehet, én is megtettem volna. Tabletta a legjobb választás.
2016. ápr. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
szerbiában vagy ukrajnában érdemes próbálkoznod, ott vállanak mindenféle beavatkozást feketén
2016. ápr. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt Magyarországon talán csak akkor csinálnak ilyet,ha elmúlt 40 vagy van már 2-3 gyereke a nőnek,vagy ha valamilyen egészségügyi probléma miatt el kell távolìtani pl a méhét.Amúgy én is ìgy gondolkodom mint te,én 27 vagyok de egyáltalán nem vágyok gyerekre se most,se később.Ezért tablettát szedek
2016. ápr. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát köszi a válaszokat. 3 gyerek után ingyen le kötnek nővérem is levan. De még utána járok ennek, mert szedem a tabletát de nagyon nem jó sok gondom van miatta menzesznél. Fiúk ne írjatok több privit mert van kapcsolatom :D
2016. ápr. 16. 08:29
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Nuvaringet próbáltad?
2016. ápr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
olvastam róla, de túl sok a mellék hatás a macera és dohányzok plusz erős migrénes vagyok :/
2016. ápr. 16. 11:39
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nálunk nagyon szigorú ez (40 éves kor felett vagy 3 gyerek után) főleg hogy elvileg fogyó nép vagyunk. :S Főleg, hogy előtte a doki megpróbál lebeszélni stb.

a jelenlegi szabályozás ez:


A művi meddővé tétel azon típusát, melynek során elzárják a nőknél a petevezetéket, illetve férfiaknál a spermavezetékeket, írásban kell kérni, s a jelenlegi szabályozás szerint ezt már 18 évesen is meg lehet tenni. A jelentkezőt minden esetben fel kell világosítani arról, hogy vannak más fogamzásgátló módszerek is, és tudatni kell vele azt is, hogy a sterilizálás majdnem biztosan visszafordíthatatlan következményekkel jár, gyermeke már csak a költséges lombikprogram segítségével lehet - ezzel kell szembesülni annak, aki a családtervezés ezen formáját választja.



2006. évi CXV. törvény


egyes, az egészségügyet érintő törvényeknek az egészségügyi reformmal kapcsolatos módosításáról


36. § Az Eütv. 187. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:


„187. § (1) A nemző-, illetőleg fogamzásképességet megakadályozó művi meddővé tétel az érintett nő vagy férfi írásbeli kérelme alapján


a) tizennyolcadik életévét betöltött cselekvőképes és korlátozottan cselekvőképes,


b) a (7) bekezdésben foglalt feltételek teljesülése esetén tizennyolcadik életévét be nem töltött korlátozottan cselekvőképes, valamint


c) a 187/B. § szerinti esetben a cselekvőképtelen


személynél végezhető el.


(2) A művi meddővé tétel elvégzése iránti kérelem benyújtásakor az egészségügyi szolgáltató kijelölt orvosa a kérelmezőt szóban és írásban tájékoztatja a fogamzásgátlás - általa, illetve partnere által alkalmazható - egyéb lehetőségeiről, a beavatkozás jellegéről, lehetséges kockázatairól és következményeiről, a fogamzó-, illetve nemzőképesség helyreállításának esélyéről.


(3) A művi meddővé tétel elvégzése iránti kérelem benyújtásakor az egészségügyi szolgáltató tájékoztatja továbbá a kérelmezőt arról, hogy amennyiben a kérelmező a művi meddővé tételre irányuló beavatkozás igénybevételére vonatkozó szándékát fenntartja - a (4) bekezdésben foglaltak kivételével -, a tájékoztatást követő hat hónap elteltével az egészségügyi szolgáltatónál történő ismételt megjelenése szükséges. Ha a kérelmező e tájékoztatást követő hat hónap elteltével az egészségügyi szolgáltatónál megjelenik és nyilatkozik arról, hogy a művi meddővé tétel elvégzése iránti kérelmét fenntartja, a beavatkozás elvégzésére az ettől az időponttól számított hat hónap elteltével kerülhet sor, kivéve, ha a kérelem fenntartásáról szóló nyilatkozat megtételét követően a beavatkozás soron kívüli elvégzését szülészeti vagy más műtéti esemény lehetővé teszi.


(4) A (3) bekezdésben foglalt rendelkezéseket a huszonhatodik életévet betöltött kérelmező tekintetében úgy kell alkalmazni, hogy a kérelmezőnek a tájékoztatását követő három hónap elteltével kell ismételten megjelennie az egészségügyi szolgáltatónál, és a megjelenését követő három hónap elteltével kerülhet sor a beavatkozás elvégzésére.


(5) Amennyiben a beavatkozás korlátozottan cselekvőképes, illetőleg cselekvőképtelen személy művi meddővé tételére irányul, a (2)-(4) bekezdés szerinti tájékoztatás a korlátozottan cselekvőképes, illetőleg cselekvőképtelen személy számára a cselekvőképességet korlátozó, illetve kizáró ok jellegének figyelembevételével, az érintett személy által értelmezhető módon történik.


(6) A művi meddővé tétel iránti kérelmet közokiratban vagy teljes bizonyító erejű magánokiratban kell előterjeszteni.


(7) Egészségügyi indokból kerül sor a beavatkozás elvégzésére akkor, ha szakorvos véleménye alapján


a) a terhesség a nő életét, testi épségét, egészségét közvetlenül veszélyeztetné, vagy a terhességből születendő gyermek orvosilag valószínűsíthetően súlyos fogyatékosságban szenvedne, és


b) más fogamzásgátlási módszer alkalmazása nem lehetséges vagy egészségügyi okból nem javasolható.


(8) A (7) bekezdés szerinti egészségügyi indokból végzett beavatkozás esetén a (2)-(5) bekezdés rendelkezéseit nem kell alkalmazni.”


Marha hosszú procedúra és fizetni is kell érte így. A legjobb, hogy egy barátnőm már 4 gyereket szült, 26évesen elkötötték és sikert az 5. is így!!! Nem akarta elhinni, de sajnos van itt is nagyon minimális hiba%.



A tabletta a cigi és a migrén miatt sem jó. Esetleg hormonos spirál? Azt lehet nem szülteknek is, sokáig nem kell vele foglalkozni. Nekem gyűrűm van, megváltás volt a tabletta után, elmúlt a fejfájásom.

Egyébként nem a szüléstől magától félsz? Én levetetnék pár petét a legvégső esetre.

2016. ápr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Beszélek a nőgyógyászommal úgyis mennem kell lassan rákszűrésre. De egy bunkó vén paraszt genyó.... Nem a szüléstől félek mert szerintem mindenkibe van félelem a fájdalmak meg stb. től de azért vannak gyerekek. Egyszerűen nem vagyok alkalmas anyának és nincs bennem semmi késztetés arra hogy tegyek ellene. Boldog vagyok így.
2016. ápr. 17. 13:13
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem jó a tabletta iszonyat szarul vok mikor megjön, de ez volt a leggyorsabb legkézen fekvőbb 5 hónapja szedem. Gondolkoztam már a spirálon is. Igazából egyik modszer se 100% ahogy sterilizálás se vannak "balesetek"
2016. ápr. 17. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!