Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nem értem a 7 napot?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem értem a 7 napot?

Figyelt kérdés
Szeretnék fogamzásgátlót szedni, de nem értem a 7 nap szünetet. Nem értem, hogy a fogamzásgátló tablettánál mi ez a 7 nap szünet amit be kell tartani? Ne nézzetek hülyének, de már annyit olvasgattam, hogy hogy kell szedni. De teljesen összezavarodtam. Jó értem, hogy menstruálunk.. mondjuk nekem az 4-5 nap szokott lenni, nem 7. Értem, hogy ez az az idő. De ebben a 7 napban,nem kell szedni gyógyszert? Vagy bekell szedni, csak más színű, és abban nincs hormon? Mert láttam, hogy megvannak számozva a napok, és más színűek a gyógyszerek. Szóval akkor folyamatosan kell bevenni gyógyszert nem? Menstruáció alatt is ugye? Csak más színű...?
2016. ápr. 2. 02:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Én nem menstruálok 7 napig. Az biztos. A gyógyszerek meg így vannak beosztva? És akkor pl. menstruálok 4 napig, de akkor 3 napig még ne szedjem be a gyógyszert, mert úgy vannak meg darabszámra (?). Húszon éves vagyok értenem kéne, de nem értem..
2016. ápr. 2. 03:01
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennyire azert nem bonyolult, ne idegelj engem itt hajnalban :D. Szoval! Vegyunk az en teljesen atlagos tablettamat. Egy levelen 21 szem van benne. Vegyuk azt a peldat amikor elkezdtem szedni teljesen eloszor. Szoval!

Peldaul: megjon a menszeszem hetfon mondjuk, akkor ott a tabletta egyik hetfo nevu bogyojat veszem be (de legeloszor el lehet kezdeni szedni a 2-5. ciklus napon is, de altalaban az elsot ajanljak).

Bevettem a hetfo bogyot, ezutan beszedem a maradek 20at is husz nap alatt. A 21. szemet egy vasarnapi napon fogod beszedni (mert mindig egy nappal hamarabbi napon fog elfogyni mint kezdted - tehat ha hetfon kezded az uj levelet akkor mindig vasarnap fog elfogyni, ha szerdan akkor meg mindig kedden).

Beszedted az utolso szemet a 21bol vasarnap ezutan jon a rettegett 7 napos szunet. Ez azt jelenti hogy ezutan 7 teljes napig (hetfo kedd szerda csutortok pentek szombat vasarnap) nem szedsz tablettat (ez a 21+7 napos tablettakra vonatkozik. Vannak 24+4 placebo szemesek - itt vannak a kulonbozo szinu placebo tablettak hogy ne ess ki a szedes ritmusabol).

Tehat kihagytal 7 napot. A lenyeg hogy ez alatt a 7 nap alatt fog megjonni a megvonasos verzesed valamikor. Altalaban a 3. nap kornyeken (tehat mindig egy szerdai napon jon majd meg es mondjuk szombat reggelig tart - ergo nagyon kiszamithato). Ezutan a 7 nap utan hetfon ujra elkezded az uj levelet. Ujbol 21 nap majd ujbol egy vasarnap abbahagyod, ujbol het nap, szerdan menszesz majd hetfon uj level kezdes.


Remelem igy mar vilagos :D.

2016. ápr. 2. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És huszonévesen ezen agyaltál hajnali háromkor? Olyanra mondjuk nem is gondoltál, hogy ez hormontabletta és mondjuk a szervezetednek szüksége van egy kis szünetre? A 21 nap alatt annyi hormont nyomtál magadba, hogy 7 napig még mindig benned van és úgy véd mintha bevettél volna egy tablettát.
2016. ápr. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tart 7 napig a menzesz, a lényeg pont a vérzés lecsökkentése.

A 21 bevett szem után a szünetben megvonásos állapot alakul ki (ezért nem menstruáció hanem csak megvonásos vérzés), leesik a hormonszint és megjön a 3-4-5. napon általában. Azért véd, mert a hormonszint alacsony amúgy is, de ilyenkor még annál is és azért kell a 8.napon folytatni, hogy pont ismét meggátolja a folyamatot.

7 napig vagy semmit nem szed az ember (21szemes levélnél) vagy placebo, azaz hatóanyag nélkülieket (28szemes levélnél).

Általában a vérzés még tart amikor a következő levelet el kell kezdeni, de ez nem befolyásolja.

Ennél egyszerűbb a hüvelygyűrű amúgy. Ott a legelső gyűrűt a vérzés első napján felteszed, pl hétfőn akkor pontosan 3 hét múlva hétfőn kell levenned, ez utána 7nap múlva hétfőn teszed fel a következőt. Ennél is kb 3. napon megjön (a példa szerint csütörtökön megjön) és még tart amikor felteszed a következőt (ha pl 5 napos a vérzés) de ez nem befolyásoló tényező.


A kiterjesztett ciklusú tabletták viszonylag újdonság. Ezek 81 vagy 84 napnyi aktív tablettát tartalmaznak. Mindez azt jelenti, hogy csak körülbelül háromhavonta van menstruáció. Van egy 365 napos változata is, amely teljesen megszünteti a menstruációs ciklust.

2016. ápr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!