Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Maximum hany napot szunetelhet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Maximum hany napot szunetelhetek a fogamzasgatloval ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok.3honapja szedem Belara fogamzasgatlot.eljottem otthonrol es otthon felejtettem.csak szerdan megyek vissza ami 3napos kimaradast jelent a mai nappal egyutt.az mar veszelyes lenne?vagy szukseges vennem egy ujjabb dobozt holnap.azt mondta a nogyogyaszom,hogy ha egyik nap elfelejtem bevenni akkor masnap vehetek 2szemet egyszerre.de mi a helyzet ebben az esetben?valaki volt mar hasonlo helyzetben?elore is koszonom :)
2016. jan. 10. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy tabletta kimaradása is már problémát okoz. Beszéltél ezek szerint a nődokiddal most? Ilyet mondott, hogy ha kettőt vehetsz be egyszerre? Hát szép... azzal nem pótolod a kimaradt szemet már. Hány órakor szoktad bevenni? Ahhoz képest 12 órán belül kell legkésőbb bevenned a következő szemet. Egyébként keress rá neten a tablettád betegtájékoztatójára. Venni másik dobozzal viszont csak akkor tudsz, ha a nődoki felírja, mert vényköteles.
2016. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben óvszert használjatok addig amíg nem beszélsz nődokival. Szedd tovább egyébként rendesen.
2016. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"ha egyik nap elfelejtem bevenni akkor masnap vehetek 2szemet egyszerre."

Olvasd el a betegtájékoztatót, kétlem, hogy ez így lenne... Mindegyik tabletta, amikkel eddig találkoztam, azt írja elő, hogy ha elfelejtetted bevenni, 12 órán belül pótolhatod, utána viszont felesleges és nagyon nem ajánlott bevenni utólag, tehát egy napon kettőt, mert semmi haszna nincsen, max. még össze is zavarja a szervezetedet.

2016. jan. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most kicsit megremultem.2alkalommal is volt ra mar pelda,hogy pl este 8kor be kellett volna vennem,de masnap este 8kor vettem 2szemet,mivel elfelejtettem..s megsem lettem terhes..es igen nelem a nogyogyaszom azt mondta nem gond ha egyszer elfelejtem..Erdelyi vagyok,itt nem venykoteles a Belara..
2016. jan. 10. 22:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól is függ azért, hogy éppen hányadik tablettát felejtetted el bevenni. Meg persze nem törvényszerű, hogy egyből teherbe is esel egy kimaradt tablettától. De előfordulhat, ezért nem érdemes kockáztatni és ilyen esetben tényleg célszerű óvszert használni. Neked szerencséd volt a múltkor, de nem biztos, hogy az lenne most is és nem rémisztésnek szánom, csak jobb erre is figyelni. Nézd meg a betegtájékoztatóban, benne kell lennie, hogy ha X. szem gyógyszert hagyod ki az Y. héten, akkor mi a teendő. Neten biztos fent van a használati utasítás ;) Az 1. voltam
2016. jan. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond ha egyszerre veszel be két tablettát, az én tablettám tájékoztatója például írja, hogyha 12 órán belül nem sikerült pótolni a kimaradt szemet, utána amilyen gyorsan csak tudom, a következőt meg a megszokott időben. Ha a kettő egybe esik, nem hinném hogy gond lenne. Persze csak 1-1 alkalommal, nem rendszeresen.
2016. jan. 11. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!