Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha ma feliratok fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ma feliratok fogamzásgátlót, hány nap múlva nincs szükségem más védekezési módszerre?

Figyelt kérdés
Tartós párkapcsolatban élek, ezért nem szeretnénk óvszert használni tovább.
2008. szept. 22. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem 5-7 nap kell ,hogy ráálljon a szervezet.
2008. szept. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Olyan nincs, hogy ma iratod fel... Ahhoz, hogy felirják, minimum egy vérvizsgálatot csinálni kell. De ha a mensid első napján kezded szedni akkor azonnal hat!
2008. szept. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Min. hét napot kell várni, hogy hasson! Olyan nincs, hogy bekapod az első napot, és akkor véd! Legalábbis én még nem hallottam róla. Sőt nekem csak felírták, még vérvizsgálat sem volt!
2008. szept. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak már olyan gyógyszerek, amelyek az első szemtől hatnak, persze csak akkor, ha a mensid első napjától szeded!
2008. szept. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért az sem mindegy, hogy a ciklus melyik napján kezded el szedni! Ha az első napon, akkor ált. az első szemtől véd. Ha az 2-5. napon, akkor egy hétig kell kieg.védekezés, ha az 5. nap után, akkor ebben a ciklusban nem vagy védett. De e dokinak meg kell vizsgálnia, hüvelyi uh, rákszűrés, vérvétel:májfunkció, trombózis vizsgálat.

Az igazán korrekt dokik nem írják fel csak úgy hasraütésszerűen a gyógyszert!

2008. szept. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Üdv!

Én részemről nem hiszek ebben az első naptól véd dologban...pedig jo lenne!

Nekem ugy volt, h elmentem nőgyógyászhoz, megvizsgált, aztán vettek vért, meg pipilni kellett, és csak pár nappal később írta fel a gyogyót, amikor megérkeztek már az eredményeim!

Én lindynette 30-at szedek, és a doki azt javasolta, h a mensim első napján kezdjem el szedni, de a védekezés nélküli szeretkezéssel várjunk addig, amíg elfogy az első levél! (tehát 21 napot)

Így nekem elég sokat kellett várni a dologra, de megérte!

Gondolom gyógyszerfüggő is lehet, hogy mennyit kell várni vele, de én még egy ismerősömtől sem hallottam, hogy első naptól védene a gyógyszere...lehet persze, hogy én meg túl óvatos voltam, nem tudom...:) csak az egy biztos, hogy én nem estem teherbe.:)

2008. szept. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!