Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Sürgősségi fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sürgősségi fogamzásgátló bevétele után mikor kell jelentkeznie a menstruációnak?

Figyelt kérdés
A baleset a ciklusom 9. napján történt, időben bevettem a tablettát. Viszont nem jelentkezett vérzés, és nem is érzem, hogy akarna.
2016. márc. 9. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A szokott időben, tehát akkor mikor amúgy is megjönne. a betegtájékoztatóban benne van.
2016. márc. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát igazából kb. bármikor! Van akinek másnap megjön, van akinek akkor amikorra várta, van akinek késik ahhoz képest is! Nekem pont rá egy héttel jött meg, kicsit máshogyan mint ahogy szokott!
2016. márc. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olvastam olyat is, hogy jelentkezett köztes vérzés. Az orvos is azt mondta, hogy pár nap múlva meg fog jönni tőle. Azt gondoltam, hogy ha nem is rendesen, de valamilyen formában kellene lennie vérzésnek. Mivel menzesz után 2-3 nappal történt a dolog, akkor majdnem egy hónap van a következő haviig. Valószínűleg még várnom kell rá...
2016. márc. 10. 01:14
 4/5 anonim válasza:
Nekem is sajnos ilyet kellett be vennem..és még nem jött meg :( 40.napnál tartok...
2016. márc. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A sürgősségi fogamzásgátló annak függvényében hat, hogy a ciklus melyik napján veszed be. Ha az előző menstruáció és az ovuláció között akkor eltolja a peteérést, ezzel akadályozza meg a megtermékenyülést. Ha ovulációkor vagy utána, akkor leválasztja a méhnyálkahártyát, hogy az esetlegesen megtermékenyült petesejt ne tudjon beágyazódni, ezért jelentkezik néhány nap után vérzés, ami még nem a menstruáció általában. Én február 23án, a ciklusom 10. napján vettem be, nekem se volt köztes vérzésem, sőt, semmilyen egyéb mellékhatás, és ma, pontosan 28napra megjött a menstruációm. Ettől persze nem kell megijedni ha késik néhány napot, vagy hosszabb időre felborítja a ciklus szabályosságát, ez mind benne van az esetleges mellékhatásokban, de nem mindenkinél jelentkezik. De mindenképp azt javaslom, hogy nyugodj meg, az hogy nem jelentkezett vérzés nem utal arra, hogy nem volt hatékony.
2016. márc. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!