Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a teendő hányás esetén?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő hányás esetén?

Figyelt kérdés

Tegnap hánytam éjjel fél 2 felé, a foggátlót előtte este fél 8kor vettem be. Én úgy gondolom, h kell kiegészítő védekezés. Azt akarom csak tudni, hogy csak ebben a ciklusban kell ugye kiegészítő védekezés??

Amúgy ez a második levél foggátlóm, úgyhogy nem szedem régóta.


2008. szept. 18. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A tájékoztatót olvasd el először!

Én Yasminelle-t szedek, a felszívódási idő ált. 3-4 óra. Mivel 7:30kor vetted be a bogyót és 1:30kor hánytál nem hiszem, hogy kellene kiegészítő védekezés. Elméletileg felszívódott. De a biztonság kedvéért én egy hétig óvszert használnék!

Írd meg, hogy mit szedsz, hátha más többet tud segíteni! :)

Remélem minden rendben lesz!

2008. szept. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az már régen felszívodott, de ez a kérdés biztos így ahogy van szerepel a betegtájákoztatóban!
2008. szept. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Belarát szedek. A betegtájékoztatón az van, hogy akkor kell kiegészítő védekezést használni, ha a bevételt követő 2-4 órában hány az ember. Szóval eléggé valószínű, hogy felszívódott arra már a hatóanyag. De ha nagyon aggódsz, akkor inkább használjatok egy hétig más módszert is, mert ha ezen stresszeled magad, akkor biztos, hogy késni fog a mensid, akkor meg majd bepánikolsz, hogy terhes vagy.
2008. szept. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Belarát szedek! Mindenképpen védekezünk máshogy is, mert megbeszéltük párommal, h 3 hónapig míg beáll a mensim, addig használunk óvszert is!

Köszi a válaszokat!

2008. szept. 18. 18:11
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Hülyeség 3 hónapig óvszert is használni, ezért van a tabi, hogy az ne kelljen normál körülmnyek között. Most viszont legalább 7 napig mindenképp legyen óvszer is.
2008. szept. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Drága Kicsi Prünytőke! 3 hónapig azért használunk óvszert, mert előtte össze-vissza jött meg a mensim, és biztos szeretnék lenni abban, h rendesen beáll. Azalatt nem akarok azzal foglalkozni, h nah most terhes lehetek-e vagy sem. Remélem válaszom kielégítő volt!
2008. szept. 18. 22:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de te nem érted, hogy mi a lényege a fogamzásgátló szedésének! Nem kell 3 hónap, hogy beálljon a mensid, mert már az első szemtől elkezdve rendezi a ciklusodat! Amit bevetted az első szemet, és végigszedtél egy levéllel megjön, majd 7 nap szünet után megint el kezded szedni. Mi ez, ha nem rendszeresség?


Amúgy a kérdésedre visszatérve, nem kell kiegészítő védekezést használnotok, hisz a tabletta felszívódási ideje max. 4 óra! A te esetedben 6 óra is eltelt.

2008. szept. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sztem attól, h várunk 3 hónapot nem lesz semmi bajunk! Tudom, h rendszeresség, de nézd meg hányan írják az oldalon, hogy húúú, rögtön azon gondolkoznak, h most terhesek vagy sem. Elég nekem a sulin görcsölni, ezen már nem szeretnék. Voltam elég parás már attól, h terhesnek gondoltam magam, de ez 3 hónap tényleg nem oszt, nem szoroz. A párom szeret, tud várni, hogy ne használjunk már gumit. Inkább legyek ezerszer felelősségteljesebb, mint ne figyeljek 1-2 részletre!
2008. szept. 19. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!