Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Csak nálam van ilyen hüvelygyű...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak nálam van ilyen hüvelygyűrűnél? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kb. 1,5 hete kezdtem el használni a hüvelygyűrűt a ciklusom első napján. Egy hétig semmi gond nem volt. Azonban 3 napja erősen viszket, fáj, folyásom is van. Be van dagadva az egész hüvelyem. A szex az ugye tabu, mivel az ujjamat sem tudom feldugni annyira fáj. Most kivettem egy kicsit, megmostam a gyűrűt és sokkal jobban érzem magam.

Mit csináljak? Rakjam vissza? Vagy ez teljesen normális az első hetekben és el fog múlni?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. jan. 19. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd a nőgyógyászod!

Nálam pl nem jelentkeztek ilyen tünetek,de a gyűrű felborithatja a hüvelyed ph ját ami előidézhet folyást, gombásodást stb. Viszont ha be is dagad akkor érdemes másra váltani sztem. De doki megmondja h miujsag

2016. jan. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]


Gyakran okoz irritációt. Azt javaslom ne rakd vissza.

2016. jan. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Abba lehet csak úgy hagyni? Nem lesz semmi bajom tőle? Nem fog menstruációs zavarokat okozni?
2016. jan. 19. 21:48
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy gombás hüvelyfertőzésed van, és az okozza a tüneteidet?


Pont pár hete olvastam itt egyik hozzászólótól, hogy ő azért hagyta abba a hüvelygyűrűt, mert még inkább hajlamosít a gombás fertőzésre, mint a többi hormonális fogamzásgátló, és neki folyton kiújult a fertőzése, ezért váltott más módszerre.


(Azt őszintén szólva nagyon nem hinném, hogy amit tapasztalsz, az átmeneti, múló panasz, lenne, és szerintem fontos lenne, hogy mielőbb orvoshoz fordulj. Gondolj bele, hogy akár fertőzés, akár - nem tudom, létezik-e ilyen a hüvelygyűrű esetén - allergiás reakció vagy bármi egyéb, ha már most hüvelygyulladásod van au egyéb panaszaid mellett, akkor az nem fog elmúlni, ha a kiváltó oka fennmarad.)

2016. jan. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:


[link]

2016. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Valószínű a gyűrű okozza a gyulladást, szerintem ne tedd vissza.
2016. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is így jártam egyszer. Voltam olyan bolond, hogy bemeséltem magamnak, hogy nem emiatt volt, mert egyébként nagyon tetszik ahogy használni kell. Végülis kihagytam 1 hónapot, majd doktor jóváhagyásával újrakezdtem. Csalánkiütéses lettem tőle. Elvileg már sok más országban betiltották, szerint hagyd. :(
2016. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Mentek a zöld kezek!

7-es ez borzasztó. A hüvelygyűrű helyett milyen fogamzásgátlóra váltottál? Tabletta?

2016. jan. 19. 22:05
 9/12 anonim ***** válasza:
Gumi...:( :))
2016. jan. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2016. jan. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!