Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ilyenkor mi a teendő? Ezt nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor mi a teendő? Ezt nem írja a tájékoztató.

Figyelt kérdés

Tegnap kellett volna az új levélből az első szemet bevenni, de elfelejtettem. Ilyenkor mit kell csinálni? kezdjem ma mintha ma kellene az első? vagy hagyjam ki a tegnapit, mint amikor közben felejtem el? és meddig kell kiegészítő védekezés?

egyébként lindynette 20-ról van szó


2010. márc. 27. 13:22
 1/8 anonim válasza:
Hagyd ki a tegnapi napot. Szerintem ha egy szemet elfelejtesz attól még megmarad a védettség. De ha gondolod legalább egy hétig védekezz más módon. A használati utasítása nem ír erről?
2010. márc. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ez a használati utasításba van:

Ha elfelejtette bevenni a Lindynette tablettát:

Ha a tabletta bevétele nem történik meg a szokott időben, úgy azt 12 órán belül pótolja. A következő tablettát vegye be a szokott időben.

12 órán túl a készítmény hatása csökkenhet. Az utolsó, be nem vett tablettát, amilyen hamar csak lehet be kell venni, akkor is ha ez egy nap alatt két tabletta bevételét jelenti. A további tablettákat a szokásos módon kell bevenni. Az elkövetkező 7 napban kiegészítő fogamzásgátló módszer alkalmazása szükséges.

2010. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha nem telt el 12 óra akkor vedd be, mintha semmi sem történt volna, ha eltelt akkor is, mindenképpen be kell venned, ne ijedj meg, ha egyszerre kettőt kell, h bevegyél. Lehetséges, hogy probléma lesz a ciklusodnál, valószínű, hogy felborítja kicsit a hormonháztartásod.
2010. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
13:30: látod, arról nem ír, hogy mi van akkor, ha a legelsőt felejtem el, csak arról, ha az utolsót...
2010. márc. 27. 13:42
 5/8 anonim ***** válasza:
mivel második levélről van szó,és az első levél 2.hetében már véd a készítmény,így csak annyi,hogy told el 1nappal a kezdést,és akkor a menstruációd is eltolódik pont 1nappal...ennyi.ha nem hiszed,akkor hívd fel az orvost.Vagy egyszerre veszel be két tablettát.
2010. márc. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
egyszerre 2-t? azt nem szabad! akkor ma kezded el a levelet, egy hétig máshogy is védekeztek.
2010. márc. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De, be szabad venni kettőt egyszerre. Az én betegtájékoztatómban (Sensonette, ami állítólag ugyanaz mint a Lyndinette)szó szerint ez van, hogy az elfelejtett tablettát pótolni kell, akkoris ha ez két tabletta bevételét jelenti ugyanazon a napon.
2010. márc. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jelen esetben felesleges 2 tabi bevétele! azt csak akkor kell,ha a levélből már fogyott valamennyi!
2010. márc. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!