Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor először kezd valaki...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor először kezd valaki szedni fogamzásgátló tablettát, akkor minden vérzésbeli változás normális?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit hosszú lesz, bocsi előre is.

Most szedek életemben először fogamzásgátlót (Mistral). Ahogy mondták, meg írva is volt a betegtájékoztatón, a menstruáció első napján akartam elkezdeni szedni. Két nappal ezelőtt éreztem, hogy meg is jött, volt egy kevés vérzésem, akkor még barna színű, úgyhogy a tervezett időpontban bevettem az első szemet. Viszont utána vettem észre, hogy aznap szokatlanul kicsi volt a vér mennyisége, éjszakára, másnap reggelre el is múlt teljesen. Tegnap aggódtam is miatta, de mivel karácsony volt, nem tudtam elérni a bajommal senkit. A frissen végzett orvos-nővéremmel konzultálva azt beszéltük, hogy most függesszem fel, és folytassam a szedését akkor, mikor ténylegesen meg is jön. Emellett megbeszéltük azt is, hogy ha esetleg éjszaka megjönne, az esetben beveszem reggel (ma) az első szemet, mintha tegnap elfelejtettem volna, és folytatom a normál időpontban a tabletták szedését.

Ez a második variáció látszott bekövetkezni, ugyanis reggel már tényleg úgy nézett ki, mintha megjött volna, a vér is vörös színű volt, és éreztem is azt a tipikus érzést, mikor megjön. Be is vettem a kihagyott második szemet (mintha a betegtájékoztató szerint elfelejtettem volna), de ma estére ismét elmúlt a dolog. Innentől már nem szrozom, szedem rendesen a bogyókat, de a kérdésem az lenne, hogy ez mennyire normális? Mármint az, hogy ilyenkor úgymond elmúlik a vérzés? Más tapasztalt hasonlót?

Köszi a válaszokat előre is!



2015. dec. 27. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:

barna szín is vérzés,tehát az volt az első napja a menzidnek :)


a kis vérmennyiség normális,általában a fog.gátlótabletta csökkenti az eredeti menzis dolgokat,pl kevesebb vér lesz, az is lehet csak 1 v 2 napig lesz meg,nem kell aggódnod, a lényeg, hogy helyesen szedd a tájékoztató szerint!


Ha éjszaka jön meg,azt úgysem tudod,ergo reggel észreveszed és bekapod a tablettát :)


A frissen végzett orvos nővéred pedig tudhatná, hogy a menstruáció barnázásként azért indul úgy,mert alvadt vér távozik,majd egyre jobban a frissebb,vörösebb vér távozik.

2015. dec. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tájékoztatón általában AZ szerepel, hogy a menstruáció 1. és 5. napja között kell elkezdeni.


Ha te most az első vagy második napban vagy(nagyjából a kettő között), akkor kezd el, de holnap is elkezdheted.


Mivel a fog.gátlónak az a dolga, hogy egy művi ciklust kreáljon, ergo ráállítsa a szervezeted a 21 tablettaszedés és 7 nap nemszedésre,majd a 8.nappal kezdd a következő csomaggal/levéllel szedni, ezért a fontos az, hogy amikor elkezded legyen meg ez a 21+7es ciklus.


A másik dolga, hogy védelmet nyújtson, tehát ne ess teherbe, és az pedig a helyes szedés mellett érhető el. Magyarán elkezded most szedni, és nem hagysz ki tablettákat közben,hanem szeded végig,ahogy kell,utána tartasz szünetet,abban a szünetmentes napokban(7 teljesen nap) jelentkezni fog a más művi vérzésed, és mindegy hány napig tart, a lényeg, hogy a 7 nap valamelyikén megjöjjön és te ettől függetlenül a 8.napon kezd el a következő levelet.

A védelem csak így tartható fent. Ha élsz nemi életet a pároddal aktívan, akkor mindig intézd úgy, hogy rendesen szedd.

2015. dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Persze, értem ezt, de mivel a már bennem a szedés előtt érlelődött nyálkahártya, aminek a menstruációkor le kell válnia, ki kell jönnie. Ennek a formáját és mennyiséget én logikusan úgy gondolom, hogy a tabletta még nem tudná befolyásolni, de javítsatok ki, ha tévedek (persze azt megértem, ha megzavarja a tabletta szedése a kijövetelét).


Párom van, de az első hónapban még mindenképp óvszerrel is terveztünk védekezni, ez az egy szem eltolódás nem fog gondot okozni, főleg, hogy innen már rendesen szedni fogom.


A furcsaság nekem ott volt, hogy normál esetben a menstruációm rendesen el szokott kezdődni, nagyobb mennyiségben, vörös színnel, ezért volt furcsa ez a mostani eset. Azóta egyébként úgy tűnik, hogy minden reggel "eljátsza" ezt, tehát reggel van egy kis vérzés, utána napközben már nincs. De most már nem aggódom.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. dec. 28. 14:47
 4/4 anonim ***** válasza:
A tabletta hormontartalma "furcsa " a szervezetednek. De sztem meg fogja szokni,csak ido kerdese. Nyugi.
2015. dec. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!