Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért nem írta fel az eseményu...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem írta fel az eseményutánit? Mit csináljak most?

Figyelt kérdés

Kérlek ne oltsatok szét, de 15 vagyok, szeretkeztünk tegnap este a barátommal és védekeztünk, de elszakadt az óvszer és későn vette észre, sajnos akkor már elélvezett.

Reggel az első dolgom volt hogy elmentem nőgyógyászhoz aki nem írta fel, azzal gyanusított meg hogy védekezés nélkül szexeltünk és hogy előtte kell gondolkozni nem ide kell jönni gyógyszerért. Hiába mondtam neki hogy védekeztünk csak elszakadt... nem hitte el.

Arra gondoltam hogy holnap elmegyek hátha más orvos lesz, erre van esély vagy mindig ugyan az van? Nincs jó kapcsolatom anyáékkal de ha kell elmondom és hátha ők tudnak intézkedni. De mi már az hogy nem írja fel?


2015. dec. 21. 21:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
94%

Ha netalán holnap is ugyanahhoz az orvoshoz kerülsz, és nem írja fel az eseményutáni tablettát, akkor udvariasan, de határozottan mond meg, hogy szeretnél tőle egy orvosi igazolást kérni, amin szerepel hogy milyen problémával kerested fel, illetve az, hogy miért nem tartotta indokoltnak a tabletta felírását, mert szeretnéd, hogy ha ne adj isten teherbe esel, akkor többe között a szüleidnek is meg tudd mutatni, hogy - azok után, hogy gond adódott az óvszeres védekezéssel, ami sajnos ha ritkán is, de előfordulhat - benned volt annyi felelősségtudat, hogy azonnal orvoshoz fordultál segítségért.


Nyugodt lehetsz benne, hogy előbb kapod meg a receptet, mint egy ilyen igazolást az orvos aláírásával és pecsétjével, mert pontosan tisztában van vele, hogy mit kockáztatna vele.


Az őszintén szólva nem tudom, hogy van-e korhatár, ami felett felírható, illetve patikában kiadható ez a tabletta, de ha esetleg emiatt nem írta volna fel a nőgyógyász, akkor nem mást mondott volna ehelyett az indoklás helyett. Azért sem feltételezem, hogy lenne ilyen korhatár, mert igaz ugyan, hogy a 72 órás tablettáknak lehetnek komoly mellékhatásai, és valóban csak nagyon indokolt esetben szabadna alkalmazni őket, egy nem kívánt terhesség miatt bekövetkezett abortusznak még több a kockázata, lehetséges káros következménye az anyai szervezetre nézve, nem beszélve a lelki oldaláról.


Ha holnap délelőtt nem oldódik meg a problémád, akkor fontos lenne, hogy mielőbb kérd a szüleid segítségét.

2015. dec. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
64%
Itt mindenki szedi a 72 órás tablettát,mint a cukorkát.Az sem biztos,hogy termékeny napjaid voltak.Lehet ezért nem is írta ki,csak pluszban még leoltott.
2015. dec. 22. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Elintézted? Ugye nem lesz gyerek?
2015. dec. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Sajnos van ilyen orvos, én 17 voltam, és nem írta fel......

Vissza kellett mennem felnőttel...

2015. dec. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Remélem azóta megoldódott a dolog, de egyébként én is hasonlóan jártam, bár én kicsit idősebb vagyok, de ezt csak azért mesélem el, hogy mások is lássák, sajnos tényleg létezik ilyen.

Elfelejtettem bevenni egy fogamzásgátlót (éjszaka után utaztam a Páromhoz, több mint 30 órát voltam fent, persze ez nem mentség). Későn vettem észre, hogy nem vettem be a tablettát, így az otthonomtól távol voltam kénytelen orvoshoz menni, aki konkrétan hazaküldött. Muszáj voltam kiverni a balhét, máskülönben nem írta volna fel, és alapvetően egy nyugodt nő vagyok! Szóval igen, sajnos vannak ilyenek, pedig én felnőtt nő vagyok és sosem jártam még így.. a doki meg nem csinálhat ilyet! :(

2015. dec. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
nekem is voltak ilyen rossz tapasztalataim, szintén kiszakadt a gumi, majd a doki (hozzáteszem, egy rakás gyakorlaton lévő orvostanhallgató előtt!!!) kioktatott, hogy miért nem szedek fogamzásgátló tablettát, akkor nem történne ilyen és ott erősködött egy csomó ideig minősíthetetlen hangnemben, mire hajlandó volt felírni a receptet. nyilván nem dicséretet vár az ember ilyen helyzetben, de hát hibák mindig becsúszhatnak, utólag már a kioktatás semmit nem segít, ráadásul ezeket a lórúgás hormontartalmú és drága gyógyszereket senki nem jókedvéből veszi be, szóval teljesen felesleges is az alázás. ezek az orvosok a szakma szégyenei :(
2015. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!