Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Terhes vagyok vagy csak késik?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhes vagyok vagy csak késik?

Figyelt kérdés

Csütörtökön kellett volna megjönnie, ma vasárnap van.

Nagyon ideges vagyok amiért nem jön meg.

Félek a terhességtől. Pajzsmirigy betegségem van évek óta.

Pénteken csináltam terhességi tesztet, ami negatív lett.

Mi lehet a baj? Lehetek terhes?


2015. dec. 13. 09:24
 1/10 A kérdező kommentje:

Mellem meg van nőve (minden menstruacio elott) , viszont az alhasam szurkalt het elejen nagyon. Megy a hasam 1 hete.

18L

2015. dec. 13. 09:31
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha élsz nemi életet, akkor nyilván a terhességet nem lehet kizárni és a teszt sem mutatja egyből feltétlen, tehát az is lehet, hogy ami még pénteken negatív volt, az holnap már pozitív lesz, nagyon korai terhességnél még minimális HCG nevű hormon van a szervezetben, amit ugye a teszt kimutat, de ha a késést követő 1 hét után is negatív a teszt, akkor szinte kizárt a terhesség.

Viszont stressz, betegség, bármilyen szervi probléma lehet ráhatással, így simán előfordulhat, hogy csak késik vagy kimarad és csak következő hónapban jön meg.

Sőt, olyan is van, hogy minden fajta ok nélkül késik vagy marad ki, aztán megjön.

2015. dec. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor holnap csinálok még egy tesztet. Köszönöm a választ!
2015. dec. 13. 09:50
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem meg fog jönni, de egy teszt nem árt reggel csináld,első vizeletből, és ha negatív ismételd meg a tesztet 2 hét múlva is.
2015. dec. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A legfontosabbat nem mondtad! Szex volt egyáltalán? És hogyan történt? Volt védekezés? Mivel?

A terhességi teszt az aktus után kb. 3 héttől nyújt jó eséllyel hiteles eredményt, azon belül felesleges elvégezni.

Nem mellesleg a menstruáció csak azoknak a nőknek "napra pontos", akik fogamzásgátló gyógyszert szednek!

2015. dec. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Volt szex. Megszakítással.
2015. dec. 13. 10:53
 7/10 Kócoska12 válasza:
Ha a pajzsmirigyeddelbaj van,akkor az is okozhatja a késést. Egyébként nekem is ilyen rosszul jár és én is mindig parázok,hogy terhes vagyok,pedig óvszerrel védekezünk. Az idegesség nem segít! Próbálj picit lenyugodni és inkább arra öszpontosítani,hogy a barátod mennyi idővel az előtt érezte,hogy ejakulál,mielőtt megszakította a közösülést. Az előfolyástól én is félek,mert pont szerdán szakadt ki a gumi(semmi nem volt benne és semmit nem érzett a párom,mert az elején tórtént) és 1 hónapja sincs,hogy abba hagytam a fogamzásgátló szedését. Szerintem a pajzsmirigyed hülyéskedik. Mennyi napra szokott jönni a menszeszed? Még csak 3 napja késik neked...a normális menstruáció elnyúlhat 35 mapra is.
2015. dec. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam a pajzsmirigyemre, csak bánom, hogy felelőtlen voltam. 2 éve vagyunk együtt és végig gumiztunk, csak az utolsó 1 hónapban nem, de már bánom. Remélem megjön rendesen. Plusz vizsgaidőszakom van egyetemen, és nagyon stresszes voltam, lehet ezért is késik. Amikor érettségiztem késett 1 hetet..

28 napra szokott megjönni.

Köszönöm a válaszod!

2015. dec. 13. 18:30
 9/10 Kócoska12 válasza:
Akkor nyugii! Nincs semmi gond :). Szivesen segítettem. Bármikor írhatsz akár üzenetet is,ha van kérdésed és valaki kell tartsa benned a lelket. Tudom milyen érzés az ilyen aggódás...
2015. dec. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
eltelt 1 hét 1 nap és semmi :/ 3 negatív teszt :)
2015. dec. 18. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!