Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok, nyugtassatok meg! Be...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, nyugtassatok meg! Be vagyok parázva?!

Figyelt kérdés

Nem egy újabb terhes lehetek - e kérdés, inkább pont azt elkerülendő :P

Szóval eddig a barátommal óvszert használtunk. Most már úgy érzem, hogy eljutottunk arra a bizalmi szintre, hogy óvszer nélkül szexeljünk. Jövő héten megyek nőgyógyászhoz, nem ez az első alkalom, de most fogok először tőle fogamzásgátlót kérni.

Annyi rosszat olvasok, hogy most eléggé beparáztam. Jó dokim van, biztos, hogy nem fog vizsgálat nélkül csak úgy hasraütésszerűen valamit felírni, de azért eléggé parázom. A szervezetem erős, egészséges, nem voltak jellemzőek túlzottan a nőgyógyászati problémák a családomban.

Olyan tablettát szeretnék, amely alacsony hormontartalmú és ami 99,9 %-os védelmet nyújt, és ami mellett nem lesz hízás és libidócsökkentés. Ettől a két tünettől félek a legjobban. Az ára nem számít, úgy gondolom, hogyha már muszáj beleavatkozni, akkor nem fogom rá sajnálni a pénzt, ha megéri az árát.

Nektek mik a tapasztalatok? Az első fogamzásgátló, amit szedtetek egyből bevált vagy sokat kellett kísérletezgetni?



2015. dec. 12. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Én 3 éve szedem ugyan azt a fog. gátlót. Semmilyen rossz tapasztalatom nem volt vele, sőt. Én például mikor elkezdtem szedni, 6 kg-ot fogytam tőle, és ugyanúgy ettem mint azelőtt. Libidó csökkenés és hasonlók egyáltalán nem jellemzőek, talán az első pár hónapban voltam fáradékonyabb tőle, de az is elmúlt.
2015. dec. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1: mit szedsz?

Nekem 1,5 év után megölte a libidómat, ezért abbahagytam, majd nem rendeződött a ciklusom évekig.

2015. dec. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csak meddő lettem a tabitól... nagyon ritka, beleestem...


Én azt gondolom, ezek a tabik már elég elavultak. Egyre alacsonyabb a hormontartalmuk a mellékhatások elkerülése miatt, viszont épp emiatt már egy hasmenés is bekavarhat.


Kamasz lányom van, ha odáig jut, hogy szüksége lesz fogamzásgátlásra, és túl akarnának lépni a gumin, én mindenképpen az implantátumot fogom neki javasolni. Vagy pedig a hüvelygyűrűt.

Mindkettőnek nagyon jó a hatásfoka, és max az antibiotikum befolyásolja, de az kivédhető, csak jelezni kell a dokinak, és olyat ír fel, ami mehet hormonok mellett.

De nincs olyan, hogy hányás-hasmenés miatt gond van az előző napi szexből, nincs elfelejtett, vagy ott alvás esetén otthon felejtett tabi. Sokkal korszerűbbek, mint a bogyók.

2015. dec. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Gracial-t szedek, nekem nagyon bevált. A libidóm szárnyal, amióta szedem. :)


#1 voltam

2015. dec. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden szervezet más. Fogsz találni olyat,akinél bevált a fog.gátló és olyat is, akinél nem.


A helyedben, akármit is mond az orvos, menj el hormonvizsgálatra(RENDESRE) ne általánosra,amilyenre a nőgyógyász küld.


Olvass utána, hogy milyen faktorokat kell mérni, milyen hormonokat, hogy biztosan kiderüljön, szedhetsz fog.gátlót.



Pl. ha nem annyira rendszeres a menstruációd, és 20 év alatt vagy, én a helyedben még több vizsgálatra elmennék.

2015. dec. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Minden válasznak örülök, mert így még több kérdéssel tudom bombázni majd az orvosom :D

22 éves vagyok, a menstruációm nagyon pontos, hála Istennek. :)

2015. dec. 14. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!