Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A hüvelygyűrű ugyanolyan,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A hüvelygyűrű ugyanolyan, mint a fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés
Évekig szedtem tablettát, és hosszú idő kellett, hogy visszaálljon a ciklusom. A hüvelygyűrűnél ugyanez lenne?
2015. nov. 9. 15:41
 1/5 Linó03 ***** válasza:
Keress rá, de az valami más. Hormonmentes, és nem enni kell. Pontosabban nem tudom.
2015. nov. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Linó03 ***** válasza:
Bocs, lehet, hogy van benne hormon. Másra gondoltam.
2015. nov. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem szedhetek fogamzásgátlót, mert úgy érzi a szervezetem tőle, hogy terhes vagyok...( milyen paradox helyzet :D )

Akkor menstruáltam amikor szedtem a gyógyszert, és akkor nem amikor nem szedtem, meg ilyen cukiságok.



Szóval én 2 hónapja hüvelygyűrűt használok, ami HORMONÁLIS fogamzásgátló.

Egy nagy gumiszerű gyűrű, amit fel kell helyezni a hüvelybe, és ott is kell hagyni 21 napig.

Az a különbség. hogy ez nem buherálja meg az egész hormonháztartásodat, csak a méhre hat.


Nekem első hónapban végig megvolt mellette, de aztán elmúlt. Most úgy néz ki, hogy minden normális.

2015. nov. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hú de nagy butaságok hangzanak el itt, atya ég:)


A hüvelygyűrűt nem szabad összekeverni a hormontartalmú spirállal!


A hüvelygyűrű egy olyan kis eszköz, amit a hüvelybe kell helyezni és folyamatosan kétféle hormont, ösztrogént és egyfajta gesztagén szabadul fel belőle, ami a hüvelynyálkahártyáján keresztül felszívódik.


A hatásmechanizmusa pontosan ugyanaz, mint a fogamzásgátló tablettának, annyi a különbség, hogy nem a bélrendszerből szívódik fel, így a hányás és a hasmenés nincs hatással rá.


De a hatóanyag ugyanúgy ösztrogén és gesztagén, pontosan ugyanúgy hat (bekerül a véráramba), ugyanazok a lehetséges mellékhatásai is, mint a szájon át szedhető tablettáknak.


Sőt, a hüvelygyűrűben lévő gesztagén típus speciel jobban fokozza a trombózis kockázatát, mint a legtöbb szájon át szedhető tabletta.


Ha hosszú idő kellett, hogy helyreálljon a ciklusod, akkor hüvelygyűrű után is valószínűleg ugyanaz lesz, mivel pont ugyanúgy hat, mint a tabi.

2015. nov. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, tehát akkor nem számít, hogy hol szívódik fel, akkor ez kilőve :(
2015. nov. 10. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!