Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Gyengíti a Symicia hatását?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyengíti a Symicia hatását?

Figyelt kérdés
Fél éve szedek Symicia-t és most sajnos arcüreg illetve homloküreggyulladásomra szedtem Benuron nevű fájdalomcsillapítót kb 1 hétig, ma csak felet vettem be és volt aktus, szerintetek gyengíti? Elvileg azt írja a paracetamol nem gyengíti, akkor most, hogy van? Tapasztalatok?

2015. nov. 1. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumok gyengítik a hatását, én semmi más gyógyszerről nem tudok, ami hatna rá. De ha biztosra akarsz menni, konzultálj a nőgyógyásszal, vagy azzal, aki felírja a betegségedre a gyógyszert. Legközelebb, még az aktus előtt érdeklődj ilyen dolgokról, utólag már úgyis tök mindegy, nem? :) De szerintem nem kell aggódnod.
2015. nov. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyéb gyógyszerek és a Symicia

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.

Orvosa tájékoztatja, amennyiben kiegészítő fogamzásgátló módszerre lesz szüksége (pl. óvszer) és arról is, hogy ezt milyen hosszan kell alkalmaznia.

- Néhány gyógyszer csökkentheti a Symicia hatását és áttöréses vérzést okozhat. Ide tartoznak az epilepszia kezelésére (például a barbiturátok, karbamazepin, fenitoin, primidon, oxkarbazepin, barbiturátok, és felbamát) és a tuberkulózis kezelésére (például a rifampicin) használt szerek, valamint a fertőzések (gyulladások) kezelésére használt néhány antibiotikum (például a grizeofulvin, ampicillin és tetraciklin) és a HIV vírus fertőzés kezelésére használt gyógyszerek (például a ritonavir és nevirapin) és a közönséges orbáncfű gyógynövény.

- Ha a Symicia szedése alatt orbáncfű tartalmú gyógynövénykészítményeket szeretne szedni, először ezt beszélje meg orvosával.

- A Symicia csökkentheti más gyógyszerek hatását, pl. ciklosporin vagy az epilepszia-ellenes gyógyszerekét, mint a lamotrigin (ez a görcsök megnövekedett gyakoriságához vezethet).



nehééééz volt

2015. nov. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is elolvastam böngészgettem neten, valahol azt írják gyengíti, bár azok 2009-es, 2010es cikkek, fogalmam sincs, hogy ezt(Symicia) gyengíti e... Erre akartam választ kapni
2015. nov. 2. 18:03
 4/5 anonim ***** válasza:
ez nem cikk hanem a betegtájékoztató -.-
2015. nov. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én cikkeket olvastam a fogamzásgátlókról, de ne zavarjon. Látom értelmes hozzászólást nem lehet el várni ezen az oldalon.
2015. nov. 2. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!