Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A megvonásos vérzés amit a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A megvonásos vérzés amit a fogamzásgátló szüneteltetése okoz átveszi a menstruáció helyét?

Figyelt kérdés
Symicia fogamzásgátlót szedek, most vasárnap vettem be az utolsót a 21 tablettából, ezután jön a 7 napos tablettaszünet, ami alatt elméletileg megvonásos vérzés jelentkezik. Igazából már a tablettaszedés alatt is véreztem kicsit (de tényleg csak minimálisan), most is csak annyi különbséget vettem észre, hogy sűrűbb, sötétebb a vér, mint ha megjönne. Szóval ez a megvonásos vérzés fogja átvenni a periódusom helyét, és most már nem kell a "szokásos" időben várnom, hogy megjöjjön, vagy ez másképp működik?

2015. okt. 13. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak megvonásos vérzésed lesz.
2015. okt. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Én nem bántani akarlak, tényleg, de ilyenkor mindig annyira mélyen elgondolkozom, hogy ti elolvastátok egyáltalán, hogy amit bevisztek a testetekbe az hogyan működik? Mert, ha ilyen kérdésed van, akkor egyértelműen nem. Én is szedek tablettát, de érdekes mód soha nem voltak ilyen kérdéseim, mert tudtam, hogy mit készülök bevenni és hogy az hogyan működik. Elég felelőtlen lehetsz, ha mindent csak így beszedsz.
2015. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze, mindent csak Így beszedek, véletlenül se akarok utána járni, hogy BIZTOS úgy van-e, nem másképp. Örülök, hogy ha te sose vagy bizonytalan, más inkább utánajár ha bármi kérdése merül fel...
2015. okt. 14. 15:55
 4/6 anonim ***** válasza:

2.: Az is tudod, hogy hogy működik az Aspirin (vagy akármi más fájdalomcsillapító) vagy bármi más, amit beszedsz?:)


Kérdező:

Menstruációnak orvosi szempontból azt a vérzést nevezzük, amit ovuláció előz meg. Mivel tablettaszedés alatt nincsen peteérés és ovuláció, így menstruáció sem lesz.

Azért jelentkezik vérzés a 7 napos szünetben, mert abban a 7 napban nem szeded a tablettát, és a hormonmegvonás a nyálkahártya lelökődését okozza.


Tehát amíg szeded, a saját ciklusodat elfelejtheted. Ha megfelelő a tabletta, akkor ezek után a 7 napos szünetben fog jelentkezni vérzésed (ami egyébként nem sokban különbözik egy normál menstruációtól, de általában kevesebb és rövidebb ideig tart, kevésbé erős görcsökkel), általában ugyanazon a napon.

2015. okt. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ :)
2015. okt. 14. 19:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Igaza van a kettesnek. Csak az kérdez ilyen marhaságot, aki nem képes elolvasni azt a tetves betegtájékoztatót. Érdekes, én elolvastam, egy kérdést nem írtam ki gyk-ra...

19L

2015. okt. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!