Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van olyan tabletta/gyógyszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan tabletta/gyógyszer amit nem szabad szedni fogamzásgátló mellé?

Figyelt kérdés
Barátnöm szedi már egy fél éve lassan, de hallottam olyat, hogy állitólag vitaminokat ha szed mellé valaki akkor kiüti a 2 dolog egymás hatását? Azt tudom hogy alkoholt lehet inni vele de van olyan ami olyan értelemben tilos hogy kiütné a hatását? Csak mert picit megijedtem amikor legutóbb vitaminokat is szedett.

2015. szept. 24. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a vitamin biztos nem befolyásolja.
2015. szept. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem igazán hatnak a fogamzásgátló tablettára a vitaminok, sőt, a legtöbb gyógyszernek nincs hatása rá. Egyébként a barátnőd ha végigolvassa a betegtájékoztatót, abból kiderül, ha van valami specifikusan, amit nem lehet mellé szedni/fogyasztani. Az antibiotikum köztudottan csökkenti a hatást, szóval ha lebetegszik és szednie kell, akkor alkalmazzatok kiegészítő védekezést is (óvszer).
2015. szept. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatóban szerepel. A vitamin nem befolyásolja. Az antibiotikum igen.
2015. szept. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mikor elkezdtem fogamzásgátlót szedni, akkor sokat tájékozódtam a témában:


Elvileg a nagyon-nagy mennyiségű C vitamin valamennyire befolyásolhatja, én olvastam ilyenről.


Ezenkívül a széntablettát is a gyógyszer bevételétől számítva 2 óra elteltével érdemes csak bevenni, mert csökkentheti a felszívódást.


Valamint antibiotikum kúra alatt kiegészítő védekezés szükséges, mert az is befolyásolja a hatást.


27/L

2015. szept. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!