Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy lehetne csak pár nappal...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetne csak pár nappal (viszont állandóra) eltolni a menzeszemet fogamzásgátló tablettával?

Figyelt kérdés
Távkapcsolatban élek így a párommal csak hétvégénként tudunk találkozni(én tanulok,ő dolgozik hétköznap) viszont úgy állt be a gyógyszer hogy szombaton jön meg nekem. Jó volna, ha minden alkalommal tudnánk szeretkezni, nem csak 4-ből 3-szor. Hogy szedjem a gyógyszert hogy hétfőn vagy kedden jöjjön meg a vérzésem?

2015. szept. 13. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vérzés közben is lehet szexelni, akár a zuhany alatt, akár úgy, hogy alád terítetek egy törölközőt vagy valamit. Nem olyan vészes az.


De ha mégis nagyon szükséges az eltolás, azt kizárólag úgy tudod megtenni, hogy a szünettel variálsz (pontosabban azt rövidíted). Abból, hogy szombaton jön meg, nem derül ki, pontosan hogy szeded a tablettát, hány napig kell, mikor kezded a levelet, és a tablettamentes napok közül melyiken jön meg. A tablettákból nem lehet elvenni, a hatás érdekében mindet be kell venni, azt nem rövidítheted. A szünetet el lehet hagyni 1-1 alkalommal, rendszert csinálni nem lehet belőle, ahogyan abból sem, ha esetleg 1-2 nappal rövidebbé teszed. Van egy olyan érzésem, hogy nálad hónapok kellenek ahhoz, hogy annyit rövidíts a szüneten, hogy hétfőn vagy kedden induljon a vérzésed, így nem is biztos, hogy egészséges lenne ennyit variálni a szünettel.

Szerintem az a legbiztosabb, ha felkeresed a nőgyógyászodat és tőle megkérdezed, mi a legjobb módja.

2015. szept. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jövőhéten fogom elkezdeni a harmadik levelet. Egy pénteki napon kezdtem el szedni a gyógyszert így az első placebo tablettát is ekkor veszem be mindig. A második nap, szombaton jön meg a vérzésem.

Köszönöm a választ, akkor beszélek majd az orvosommal.

2015. szept. 13. 11:18
 3/3 anonim ***** válasza:
47%

Vagy a szünetet rövidíted le, vagy pedig annyi nappal több tablettát szedsz be, amennyivel el akarod tolni.

Tehát mondjuk ha 3 nappal el akarod tolni, akkor nem 21 szemet szedsz be, hanem 24 szemet, majd 7 nap szünet, és utána szeded normálisan (21 tabi, 7 nap szünet).

Ha így csinálod, akkor a védelem nem csökken, minden más esetben igen.


De persze ez csak arra vonatkozik, ha egyfázisú tablettát szedsz. Ha többfázisút szedsz (többféle színű tabletta van a csomagban), akkor bonyolultabb a szitu.

2015. szept. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!