Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 3 nappal hamarabb jött meg a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 nappal hamarabb jött meg a menstruáciom fogamzásgátló szedése mellett. Most akkor hogy szedjem tovább?

Figyelt kérdés
Mirabella fogamzásgátlót kezdtem el szedni, még csak az első levéllel szedtem be,szerdán kellett vna csak megjönni az a 8. Nap de ma megjött. Előtte még semmilyen gyógyszert nem szedtem. Most akkor mikor kezdjem el a 2 levél gyogyszert? Ma vagy rendesen a 8 napon? És ha csak a 8 kezdem akkor ugyanugy véd?
2015. máj. 24. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy 8. nap?

Elkezdeni a gyógyszert a menstruáció első napján kell, egy levél 21 tablettát tartalmaz, és így értelemszerűen rövidebb lesz a ciklus. Ez a 7 napos szünet, úgy telik el 28 nap. Ha szerdán veszed be a következő levél első szemét, teljesen felborul szervezet és össze-vissza fog megjönni minden hónapban.

Tehát neked ma kezdődött el a 7 napos szünet, a következő levelet 7 nap múlva kezdd el.

2015. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vmit félreértettél vagy lehet én fogalmaztam rosszul :) a 7 napos szünet 5. napján járok és igy jött meg. De egy hasonló témáju kérdésnél azt írták h mindenképp meg kell várni a 7 napos szůnetet,tehát akkor marad a szerda és így jön ki a 28 nap
2015. máj. 24. 15:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Tökéletesen jött meg a vérzésed.

Ha 21 tablettás a gyógyszer, akkor a menzesz első napján kezded el szedni, majd mikor lemegy a 21 nap, akkor a 7 napos gyógyszerszünet valamelyik napján megjön a megvonásos vérzésed, és vérzéstől függetlenül a szünetet követő 8. nap kezded a következő levéllel. És onnantól fog rendesen a 28 napos "ciklus" lejátszódni.

Tehát neked amikor megjött, vagyis a szünet 5. napján, akkor arra rá 28 napra fog megjönni a következő megvonásos vérzésed.

2015. máj. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első gyógyszerszedésnél nem lesz meg a 28 nap, hanem utána lesz meg a 28 nap.
2015. máj. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok, igen így már értem, az nem volt tiszta, hogy az első levél már befejezett. :) A gyógyszer elkezdésével az első levélnél nem lehet azt mondani, hogy a 8. nap jön meg, hanem ahogy előttem helyesen leírták a 7 napos szünet egyikén, ezzel kezdődik el a vérzés rendszeressége gyógyszer mellett. Tehát a 2. levelet szerdán, a 8. napon kezdd el, és igen véd ugyanúgy.
2015. máj. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
rendesen a 8.napon kezdjed el.
2015. máj. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Okés akkor.Köszönöm szépen a segítségeteket!! :-)
2015. máj. 24. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!