Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lindynette fogamzásgátló szedése?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lindynette fogamzásgátló szedése?

Figyelt kérdés
sziasztok :) most fogom elkezdeni a lindynette fogamzásgátló szedését. Ma jött meg a vérzések és este 20:00-kor kezdem meg az első szemet. Nekem teljesen új dolog ez az egész, eddig csak óvszerrel védekeztünk. Tapasztalatokat szeretnék legfőbbképp kérni. :) 21 tablettát kell bevenni és utána 7 napos gyógyszer mentes nap következik. A 7 napos gyógyszermentes napban fog megjönni a vérzés vagy ez hogyan lesz? Köszönöm szépen a válaszokat! :) ne haragudjatok, de kezdő vagyok ebben :) 20L

2015. szept. 4. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, a szünetben kellene jelentkezni a vérzésnek. Hiszen így jön ki a "havi" adag. De ez benne van a betegtájékoztatóban is:

"Naponta 1 tablettát kell bevenni, lehetőleg mindig azonos időpontban a havi vérzés 1. napjától kezdve 21 napon át. Ezután 7 gyógyszermentes nap következik, melynek ideje alatt menstruációszerű vérzés jelentkezik. A 8. napon (a gyógyszermentes napot követő napon) kell a következő 21 tabletta szedését elkezdeni (akkor is, ha a vérzés ekkor még nem szűnt meg). A második Lindynette csomagot tehát a hét ugyanazon napján kell elkezdeni, mint az elsőt. A vérzés mennyisége a megszokottnál kevesebb lehet, de ez nem kóros."

Érdekes olvasmány, ajánlom neked is az olvasgatását.

2015. szept. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen olvastam de sajnos nem igazán egyértelmű. Sajnos semmilyen tapasztalatom nincs a témában. Köszönöm a segítséget! :)
2015. szept. 4. 19:41
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Pedig elég hülyegyerek biztosra írták azt a tájékoztatót, úgy tűnik egyre gyatrább az iskolákban az értelmező olvasás oktatása.


De hogy segítsek is.


21 napig szeded, 7 napig nem. A 7 nap alatt fog megjönni. Lehet hogy csak a 8. nap reggel amikor este már elkezded szedni az új levelet. Mindenkinek más. Az első levél beszedése után nem biztos, hogy lesz vérzésed, nopara, a 8. napon akkor is kezd el szedni az új levelet. De az is lehet, hogy végigpecsételed az első hónapot. Ez is megszokott mellékhatás az első hónapban. Ha a második levél után sincs vérzés, vagy akkor sem áll a vérzés, akkor kell visszamenni az orvoshoz, hogy gáz van. Ha nem folyamatos vérzés van hanem csak pecsételés a 3. levél végéig normális.


A tájékoztató szerint ha az első nap kezded szedni védett vagy, hát.. ez lutri. Ha biztosra akarsz menni a második levéltől hagyjátok el az óvszert.


Ha a bevétel utáni 3-4 órában megy a hasad, hánysz, akkor vegyél be új tablettát. Ha nem sikerül, akkor egy hétig óvszerrel kell védekezni. Ha antibiotikumot kell szedned, mert beteg leszel, akkor amíg szeded és utána 1 hétig óvszer. Ha elfelejted bevenni és 12 órán belül vagy, tehát ha este 8-kor szeded és reggel 8 előtt eszedbe jut nincs gond. Ha 12 óra eltelt, akkor attól függ a mi a helyzet, hogy melyik tablettánál tartasz. Első 7, középső 7 vagy utolsó 7. Általánosságban beveszed a hiányzót és 1 hét óvszer.


A nyugtató gyógyteákat felejtsd el, a legtöbb orbáncot tartalmaz, ez kiüti a fogamzásgátlót.


Állítsd be a telefonod, hogy mindig szólaljon meg este 8-kor. Plusz mínusz 1 óra nem gáz beszedés terén de az igen, ha mondjuk egyik nap este 6 utána este 11, majd következőre másnap reggel 7. Ezt hívják rendszertelen szedésnek (főleg ha még maradnak is ki szemek) és így jönnek a "terhes lettem gyógyszer mellett" posztok, kérdések.

2015. szept. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 3 éve szedek gyógyszert,másfajtát,de mindegyiket ugyan úgy kell szedni.


A vérzésed 1. napján (ma) beveszed az 1. szemet.Szeded 21 napig. Majd az utolsó szem beszedése után valamikor meg fog jönni a havid (azaz a 7napos szünet alatt).Hogy mikor,az majd beáll 2-3-4hónap alatt.


Én először 1 régebbi fajta fog.gátlót szedtem,az utolsó gyógyszer utáni 4.nap jött meg.Nemrég váltottam 1 modernebbre,kisebb hormontartalmúra,Ennél Az utolsó gyógyszer utáni 3.napra állt be.Tehát függ a gyógyszertől,meg persze a te szervezetedtől is.

Tehát ne aggódj,ha az első levélnél 2napra rá jön meg,kövi hónapban meg 4 napra.:)


Lehet,hogy még menstruálni fogsz,de kezd el a következő levelet! Közbe fog elmúlni szépen:)


A 8.napon kell bevenned a következő levél első szem gyógyszerét. És ugyan így megy tovább,ahogy az első levélnél.


Az első időkben lehet kicsi barnás "vérzésed",ami inkább ilyen pecsételés..ezért se aggódj,ez természetes. Ha drasztikussá válik (nagyon vérzel) akkor keresd csak fel a dokidat. Nekem pl nem volt ilyen pecsételős vérzésem,de több barátnőmnek sokáig volt.


Igyekezz mindig ugyanabban az időben bevenni a gyógyszert.Ne stresszelj,ha később vagy hamarabb vetted be pár órával.Ha 12órát késel,az se baj.Csak ne hagyj ki szemet. Ha kis is hagyod,azonnal vedd be,azonnal pótold.

Ha stresszelsz,csak rosszabb lesz.


Egyébként sokan ellenzik mai napig a fogamzásgátló szedését.

Nekem csak pozitív tapasztalatom van.Beállt havi,kis vérzés,nincs görcs,szebb bőr, ha nyaralás van,tudom csúsztatni/előrébb hozni:)

És én nem is híztam tőle-bár én vékony vagyok,rám rámférne..de nekem máshogy reagál rá a szervezetem:)


Hajrá!

20/L

2015. szept. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elméletileg meg fog jönni a szünetmentes 7 nap valamelyikén :)
2015. szept. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mivel sose szedtem és nem tudom kitől megkérdezni,így gondoltam ezen az oldalon kérek segítséget! Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. szept. 5. 06:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Figyelj oda, hogy időben vedd be mindig :)
2015. szept. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze időben veszem be :) a telefonomat beállítottam :) köszönöm szépen mégegyszer :)
2015. szept. 5. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!