Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nemreg szultem, a szoptatas...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemreg szultem, a szoptatas miatt nem szedk fogamzasgatolot. Aarom azt mondta, igy nem hajlando velem szexelni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azt mondta nem szereti a gumit.

Tudom van olyan fogamzasgatlo amit szoptata mellett lehet szedni, de csokkentheti a trj mennyiseget. Igy is nagyon sok erombe telt, hogy legyen eleg tejem ( fejes, teak stb ) ezt nem akarok kockaztatni.


2015. aug. 9. 12:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

# 9


Megtennéd, hogy belinkelsz pár ilyen tanulmányt?


Amúgy szerinted szabályos használat mellett mégis mitől lenne ennyire megbízhatatlan az óvszer?


Ha ez valóban így lenne a gyakorlatban, akkor szerinted hányan védekeznének óvszerrel?

2015. aug. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi tankönyvben volt egy táblázat arról, hogy a különböző fogamzásgátló módszereknek "tökéletes" és "átlagos" használat mellett mekkora a pearl indexük.


Tökéletes használat mellett a tabletta pearl indexe 0,3, a férfi kondomé 2.

Átlagos használat mellett a tablettáé 8, az óvszeré 15.


Forrás: [link]


Úgy gondolom, hogy bár a 0,3-as index jobb, mint a 2, azt is figyelembe kell venni, hogy az óvszernek viszont nincsen mellékhatása (hacsak az ember nem allergiás a latexre, de ugye van latexmentes óvszer is). Ezzel szemben a tabletta azért elég rendesen beleavatkozik a női test működésébe, ami a nők egy részénél bizony elég kellemetlen mellékhatásokat, sőt, akár komoly gondokat okozhat.

Mindenkinek magának kell mérlegelnie, hogy az a plusz védelem megéri-e neki a kockázatot vagy sem.

2015. aug. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!