Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogzásgátló szedése után...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogzásgátló szedése után csökkenhet a megtermékenyűlés esélye?

Figyelt kérdés
4 éve folyamatosan (szünet nélkül) fogamzásgátlót szedek. A nőgyógyászom nem javasolt akkor semmi ilyet, hogy szüneteltetni kellene és hogy egy másfajta, nagyobb hatóanyagú bogyót kéne szednem. Befolyásolja a babát a tabletta? A kolléganőmnek 1 hónp alatt kiürült a szervezetéből és utána teherbe is esett. Mit gondoltok mit csináljak? Tapasztalatok?
2015. júl. 16. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Es a fogzasgatlo mire jo nem indul meg tole a tejfogkepzodes?
2015. júl. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A mai modern fogamzásgátlók annyira minimális hormont tartalmaznak, hogy akár egyetlen nap alatt képesek kiürülni a szervezetből, ezért gond, ha egy szem is kimarad szedés közben.

Ami viszont nem mindegy, hogy abbahagyás után nem mindenkinek indulnak be egyből a természetes folyamatai a testének, mondjuk nem lesz neki peteérése egyből, stb. és van olyan is, aki abbahagyja a gyógyszert és nem lesz neki abszolút vérzése és mondjuk mesterségesen kell neki meghozni.

Szóval ez abszolút egyénfüggő, hogy hogy reagál a szervezet, hogy indulnak be a természetes folyamatok.

Én több, mint 4 évig szedtem egyhuzamban fogamzásgátlót szünet nélkül, bő fél év alatt fogant meg a kisfiam.

Nagyon megoszlanak a vélemények erről, hogy kell-e szünetet tartani vagy sem, de ha szünetet is tartasz akár 3-4 év után, akkor sincs rá semmi garancia, hogy akkor egyből beindulnak a természetes folyamatok. Plusz ha be is indulnak, majd megint elkezded szedni, akkor vajon amikor legközelebb leteszed, akkor be fognak? Én inkább afelé az orvosi vélemény felé hajlok, hogy az ember szedje, majd mikor babát szeretne, akkor meg hagyja abba.

Nyilván azért aki elkezdi 17 évesen szedni és még 27 évesen sem akar gyereket, ott azért elgondolkodnék egy szüneten, de 4 év után semmiképpen.

2015. júl. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem csökken, inkább nő. Nekem volt egy hormonális problémám, amit a fogamzásgátló rakott helyre, így volt esélyem teherbe esni.

Elvileg rögtön kiürül, de azért az első (néhány) ciklus még szokatlan lehet, ezért érdemes még legalább 1-2 hónapig védekezni.

2015. júl. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!