Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót szeretnék...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlót szeretnék szedni. Eddig még nem szedtem és a mostani barátom nem hajlandó gumit huzni. Mely tabletták a legjobbak? Ezektől télleg nagyon meghízunk vagy csak az étvágyunk nő?

Figyelt kérdés

Anya nem tudja h nemi életet élek. Nőgyógyásznál még nem voltam soha. Tehát nemtom h mit csináljak. csak 1 honapra szeretnék most venni mivel pénzem sincs nagyon rá.. éés ezek hogy vannak mikortól védenek?

18L


2010. márc. 4. 00:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell anyud engedélye,hogy elmenj a nőgyógyászhoz.Mielött felírja több,mint biztos,hogy meg fog vizsgálni.Nem elviselhetetlen valami ez a vizsgálat,szóval ettől ne tarts,jah és kb 5 percig tart.Lehet,hogy vérvételre is elküld,hogy biztosan a legjobb tabit írhassa fel neked.

Nem tudom,hogy lehet-e egy hónapra gyógyszert kapni,de ezeket általában 3 hónapra adják egyszerre.Azért sem célszerű egy hónapra kérni,mert az első hónapban nem is biztos,hogy 100%-osan véd.Ez természetesen tabi függő,rengeteg fajtája van,de a legtöbb nőgyógyász azt javasolja,hogy az első hónapban kiegészítő védekezést is alkalmazzanak.

Az elhízás sem törvényszerű,de sajnos benne van a pakliban.Plusz egy csomó mellékhatás,egy egész lepedőnyi a tájékoztató,szóval ezt alaposan meg kell gondolni,ez nem duna kavics,komoly dolog.

Azon azért alaposan elgondolkodnék,hogy a párod,hogy lehet ennyire nemtörődöm.Ő nem HAJLANDÓ gumit húzni,szóval old meg te a védekezést.Undorító,hogy így áll hozzá!

2010. márc. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ugyan férfi vagyok, de annyit volt alkalmam megfigyelni, hogy nem te döntöd el a mi tippjeink alapján, milyen tablettát szeretnél szedni. Ezek vényre kapható gyógyszerek, szóval mindenképpen egy orvosnak kell felírnia őket. Aki pedig természetesen megvizsgál előtte, és úgy tudom, laborba is kell menned vérvizsgálatra legalább az első alkalommal. De ha tényleg 18 éves vagy, emiatt felesleges aggódnod, mehetsz nyugodtan úgy is, hogy a szüleidnek nem számolsz be róla.


Itt van például egy:


[link]


Ezek szerint van egyhónapos, azaz egy ciklusra elegendő kiszerelésben is. Én eddig a 3*21-eseket ismertem. Az ára, gondolom, ilyenkor arányosan alakul, azaz a másiknak a harmada lesz körülbelül.

2010. márc. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van olyan, aminek van egy honapos csomagolasa(pl. a Yadine), de tenyleg nem jo, ha csak egy honapig szeded.Amugy mi lenne,ha beszelnel a pasival, hoy legalabb a felet fizesse ki o?Ha mar gumit nem akar huzni, ez lenne a minimum.
2010. márc. 4. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Menj el dokihoz, nem kell tőle tartani :) Viszont ha nincs pénzed rá, kérd meg a párod, hogy szálljon be, hiszen miatta "kell" szedned, ha nem hajlandó óvszert húzni, de szexelni meg hajlandó...

Amúgy miért csak egy hónapra szeretnéd? Utána megy a pasi a sutba? :S

Nem vagyok szakértő ebben, de tudtommal több, mint egy hónap kell ahhoz, hogy a gyógyszer védelme kiépüljön. Nekem ezt mondta a dokim, így amikor elkezdtem szedni az első 3 hónapos adagot, az első hónapban még mi is óvszerrel csináltuk, hogy legyen ideje a szervezetemnek megszokni a bogyót.

2010. márc. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
először orvoshiz kell elmenned, anyád nélkül is mehetsz. megvizsgál, írki neked tablettát, az orvosok nagy százaléka először csak egyhónapnyi adagot ír fel, utána visszakell menni, elmesélni h minden rendben volt-e és utána írja ki a 3 hónaposat. ha nincsen pénzed, és az orvosod rögtön 3 hónaposat akar kiírni, akkor mond meg neki, h először inkább csak egy hónapnyi adagot vennél, és utána visszajönnél. ekkor ki fogja neked írni a csak egy hónapnyit. a menzeszed első vagy 5. napján kell bevenned az első szemet, majd az orvos elmondja részletesebben. mindenképp tanácsos 2 hete várni, h a védelem biztos legyen. amennyibe az 5. napion kezded el szedni, úgy egy hónapot kell várni a teljes védelemre.
2010. márc. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nődoki írja fel, és nem lehet csak 1 hónapig szedni. Folyamatosan kell. Ha pl. pasi 1 hónapra elutazik, akkor sem lehet 1 hónapra abbahagyni. Van, ami első naptól véd, van, ami 1 hét után, van, ami csak 2. hónapban. Millió féle van.

Ha jól megválasztott (doki, és nem amatőr válaszolók) tablettát szedsz, az étvágyad se nő, és nem is hízol. Ha hízni kezdesz, azonnal vissza kell menni a dokihoz, mert 2 kilót még vissza lehet fogyni, ha megvárod a +20 kilót, azt már iszonyú nehéz lesz.

Mivel fiatal vagy, neked valószínűleg valami alacsony hormontartalmút fognak írni. Azok nagyon biztonságosak.

Mondjuk nem olcsóak, de igazuk van a többieknek, a pasi szálljon be, ha nem akar gumit húzni. Az én párom magától ajánlotta fel, hogy kifizeti (az egészet!), pedig nem is jutott eszembe kérni, mert én ragaszkodtam a tablettához (biztonságosabbnak érzem, mint a gumit).


De az elgondolkodtató, hogy mennyire szeret téged az a pasi, ha "nem hajlandó" gumit húzni. Mint említettem, nagyon fiatal vagy még, fel fogják írni a tablettát, mert mégmindig kisebb rossz, mint egy abortusz, de semmiképp nem szerencsés.

Ha valakit szeretsz, a legjobbat akarod neki, nem a saját önző szempontjaidat nézed. A pasi viszont azt nézi. Más esetekben is így fog tenni...

2010. márc. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem bántásból, de szerintem hagyd ott a pasid és ne szedj tablettát. Nem azért mert tabi-ellenes vagyok, én is szedek, de egy ilyen szerencsétlen állat (bocsánat) nem érdemli meg, hogy miatta ilyen kockázatnak tedd ki magad. Mi az, hogy nem hajlandó gumit húzni?!?!?! Ha nem lennél hajlandó tablettát szedni (ami érthető mivel elég nagy kockázatnak teszed ki vele az egészséged), akkor soha nem szexelnétek vagy teherbe ejtene a megszakítással? Csak gratulálni tudok neki...-.-


Egyébként szerintem beszélj anyukáddal. Tudom, ciki, nekem is az volt, de Neked kell mérlegelned hogy melyik hír jobb: hogy felnőtt nő vagy és szeretnél megbízhatóan védekezni, vagy hogy terhes vagy? De visszatérve a tabihoz: 1 hónapra nem túl jó szedni, mivel idő kell amíg rááll a szervezeted rendesen(akár több hónap), aztán (tapasztalat alapján) az utána lévő tabimentes ciklust végig fogod szenvedni, minden bajod lesz. Nőgyógyászhoz amúgy is el kéne kezdened járnod és megszoknod, hogy minimum évente szűrővizsgálatra mész. Nem kell félni, nem lesz semmi gond:) Nem ismerem anyukádat, így csak a saját magaméról tudok írni: ő nagyon megértő,racionális és felelősségteljes, és bár eleinte nagyon ellenezte a tablettát az egészségem miatt, rájött, hogy inkább ez mint a félelem és ne adj isten egy abortusz. Ő kísért el először nőgyógyászhoz, fizeti a tabit meg minden, szóval... nagyon hálás vagyok neki, és csak remélni tudom hogy a Te Anyukád is ilyen (mindenkinek így kéne hozzáállnia). De szerintem biztos van barátnőd is, aki elkísérne, ha félsz egyedül:) A védelemről mindig mást írnak: van aki szerint végig kell várni egy ciklust ami szerintem teljesen alaptalan (van aki hónapok után sem hiszi el hogy hat...), de nekem a doki a Mercilonra 10 napot mondott. És láss csodás, nem lettem terhes:)


Az egyetlen jó megoldás: keress fel egy nőgyógyászt, ő mindent elmond:) De továbbra is fent tartom, hogy először a kapcsolatodon gondolkodj el, hogy biztosan rendben van e így...

2010. márc. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A védelemről mindig mást írnak: van aki szerint végig kell várni egy ciklust ami szerintem teljesen alaptalan (van aki hónapok után sem hiszi el hogy hat...), de nekem a doki a Mercilonra 10 napot mondott. És láss csodás, nem lettem terhes:) "


Azért mond mindenki mást,mert mindegyik tabi máskor kezd el "hatni". Van,amelyik az első szemtől,ha a mensi első napján veszed be,valamelyik a 7.szemtől van,amelyik 14.től és van amelyiknél meg kell várni az első hónapot,hogy biztos legyen.

Speciel neked a Mercilon-ra a doki azt mondta 10 nap,nekem az enyémre 1 hónapot mondott és a barátnőm is 1 hónapot várt,hogy gumi nélkül szexelhessen.Szóval a sok vélemény nem az emberek fantáziája miatt van,hanem,mert rengeteg féle tabi létezik különböző hatásidővel!

2010. márc. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, egyazon tablettára láttam/olvastam/hallottam sokfélét.
2010. márc. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!