Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ilyen körülmények közt lehetek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen körülmények közt lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Symicia fogamzásgátlót szedek, 17 napja, minden nap szinte percre pontosan. A betegtájékoztatóra az van írva, hogy azonnali védettséget biztosít, a dokim azt mondta várjunk 10 napot.Két hete szedtem, mikor lefeküdtünk a barátommal, nem ment el bennem, a következő aktusnál pedig már óvszert használtunk.Azonban sok helyen olvastam, hogy az első levél végéig várni kell. Az első levélből még 4 tabletta van vissza. Nagyon aggódom, hogy esetleg teherbe estem. Lehetek így terhes? 19/L

2015. júl. 8. 07:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem így már nem kell aggódnod. Az én barátnőm is Symiciát szed, mi is csináltuk 2 hét után, neki a doki 2 hetet mondott. Soha nem volt probléma, így nem hiszem, hogy terhes lennél. De ha neked megnyugtatja a lelked akkor várd meg amíg teljesen beszeded az első levelet.
2015. júl. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy 0% az esélye, de szinte LEHETETLEN, hogy terhes legyél, ne aggódj!


Furcsa egyébként, hogy mennyi félét mondanak a netes blogok, fórumok és az orvosok, hogy na, akkor vajon mikortól is véd a tabletta. Amikor én megkaptam az enyémet, nekem azt mondta az orvosom, hogy majd a betegtájékoztató megmondja, mert minden gyógyszernél más. Nekem az a véleményem, hogy ha nem védene az első szemtől, akkor a gyógyszerkészítőknek, gyógyszergyáraknak nem lenne felelősségük beleírni, hogy valóban azonnali védelmet nyújt. Az én gyógyszerem is azonnali védelmet ígért, habár én megvártam az első levelet, addig mi is óvszerrel védekeztünk. Én úgy vagyok vele, hogy az ördög sohasem alszik, inkább menjünk biztosra, az az 1 hónap már nem oszt-nem szoroz!


Visszatérve hozzád... Mivel nem élvezett beléd, így maximum csak előnedv KERÜLHETETT beléd, amivel rendkívül kevés az esélye, hogy teherbe ess. Ráadásként már 2 hete szedted a gyógyszert.


No para, semmi gond nem lesz! Nem vagy terhes!

2015. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Valamelyest megnyugodtam :) Az első levél végéig még fogunk óvszert használni, az még pár nap, aztán a szünetben remélhetőleg megjön. Az fog teljesen megnyugtatni, de köszönöm szépen a válaszokat.
2015. júl. 8. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!