Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Diane 35 javasolt abbahagyása...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diane 35 javasolt abbahagyása után lehet e vmilyen más féle fogamzásgátló gyógyszert szedni?

Figyelt kérdés
2 éve szedem a Diane 35öt,16 évesen kezdtem el szedni. Azért kaptam hogy a hormonháztartásom beálljon, nem fogamzásgátlás céljából elsősorban. Most az orvosom, mivel beállt nagyjából a hormonháztartásom, azt írta levélben a legutóbbi kontroll után, hogy esedékes a gyógyszer átmeneti abbahagyása. Az lene a kérdésem, hogy mig a diane-val szünetelek, vagy abbahagyom, addig más féle gyóygszert nem szedhetek? elsősorban olyanok véleményére vagyok kíváncsi aki ért is a témához, ergo nőgyógyász vagy orvos.
2010. márc. 3. 16:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
hulyeség, h ettol beall a hormonhaztartas. rendezi a menstruaciot, de csak annyi idore, amig szeded. és h 14 évesen vkinek fogamzasgatlot adni, hat, basszus, az az orvos se volt normalis. a valasz meg, h at lehet térni.
2010. márc. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
látod nem értem..igen is hormonzavarra kaptam a gógyszert, és 16 évesen kedztem el szedni nem 14 de oda van irva...
2010. márc. 3. 16:13
 3/15 anonim ***** válasza:
na, mind1. félreértettem, de akkor se rendez semmit. és ezt a gyogyszert csak fél évig szabad szedni, nagyon elavult már. :S
2010. márc. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ha orvost akarsz hallani, akkor www. orvostudakozo. hu
2010. márc. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2010. márc. 3. 16:17
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem a diane 35-t az arcom miatt kellett szednem, mert nagyon pattanásos voltam. De a tájékoztatóban is benne van, hogy ez nem fogamzásgátló készítmény, hanem az csak mellékhatása. Másrészről viszont nekem a nőgyógyászom azt mondta, hogy max 1 évig szabad szedni, mert a leg májkárosítóbb készítmény.

Ha abba hagytad és szeretnél fogamzásgátlót szedni akkor megbeszéled a nőgyógyásszal és ír fel neked fogamzásgátlót.

Az előttem szólónak csak annyit, hogy attól mert 14 éves attól még szedhet orvosi felügyelet mellett gyógyszert (még ha az fogamzásgátló akkor is).

2010. márc. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia! Erre csak nőgyógyász szakorvos tud neked válaszolni, az én tanácsom azonban pedig az, hogy ne szedj addig mást. Ha vissza kell térni a Diane-ra akkor meghülyíted a szervezeted. Majd ha biztos lesz, hogy többet nem kell Dianet szedned, akkor természetesen áttérhetsz másik alacsonyabb hormontartalmú fogamzásgátlóra, de szerintem csak a szünetben nem érdemes és nem is ajánlott, de én is azt mondom,hogy www.orvostudakozo.hu és mindenképp írd le nekik milyen típusú hormonzavarra kaptad a Dianet.
2010. márc. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

a diane képes helyreállítani a hormonháztartást, ne beszéljünk már hülyeségeket. az nem fogamzásgátló.

most nemkéne szedned semmit, miután abbahagytad a diane-t, legalább fél évig. amikor a menzeszed már normálisan jön meg, az elején lehet h még kicsit bizonytalan lesz, de majd befog állni, na és amint beállt, akkor elkezdhetsz másik foggátlót szedni.

2010. márc. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondtam...vagy nem nekem írtad utolsó? (Utolsó előtti)
2010. márc. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nem neked. hanem annak aki váltig állította h semmire sem jó.
2010. márc. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!