Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 1 éve rosszul szedem a fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1 éve rosszul szedem a fogamzásgátlót! Lehet bajom?

Figyelt kérdés

Kérem, ne ítélkezzenek, félreérthetően magyarázta el az orvosom a használatot, utólag látom.

Én úgy szedtem, hogy minden levelet akkor kezdtem el, amikor megjött, ami azt eredményezte, hogy a 21 nap után nem volt 7 "üres nap", hanem csak körülbelül 3 vagy 4 "üres nap", mert nem 28 napos a ciklusom. Ez milyen következménnyel járhat? Kérem, nyugtassanak meg, vagy adjanak tanácsot, mit tegyek azon kívül, hogy ezentúl helyesen fogom használni a tablettát. Köszönöm előre!


2015. jún. 17. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
És nem éreztél fájdalmat a térdednél?
2015. jún. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van bármilyen mellékhatás, amit tapasztalsz? Ha nincs, akkor nem lesz semmi baj, ezentúl tartsd a 7 napos szünetet.

Alapvetően a szünettel lehet variálni, azaz rövidíteni lehet rajta, esetleg teljesen kihagyni, de ez nem ajánlott rendszeresen, csak 1-1 alkalommal. A tabletta hatását nem befolyásolja, a 21 tablettát viszont mindenképp be kell venni minden esetben, azon nem lehet rövidíteni. Nálad nem is történt ilyesmi. Ha nem tapasztalsz semmi furcsát, és nem is tapasztaltál az elmúlt évben, akkor nem lesz semmi baj már.


Legközelebb olvasd el figyelmesen a betegtájékoztatót is :)

2015. jún. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi problémád.

Akkor lett volna gáz,ha több,mint 7nap szünetet tartasz,akkor nem lettél volna védett.


Ezentúl tartsd a 7 nap szünetet,és a 8.nap kezd el szedni a bogyót.


(Én pl nem a menstruációm első napján kezdtem el szedni a bogyót,mert nem bírtam várni,mégse lett semmi bajom.3éve szedek egyébként már gyógyszert.)

20/L

2015. jún. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
beállítottad a ciklusod 21-23-25 naposra,szóval nincs gond
2015. jún. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Ja és nem az orvosod magyarázatát nem értetted, hanem b*sztad elolvasni a tájékoztatót.
2015. jún. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mostantól kezdve rendesen szedd.
2015. jún. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a megnyugtatást, mostantól rendesen szedem majd. És a betegtájékoztatót is elolvasom, tanulok a hibámból. Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 19. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!