Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire kockázatos a fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire kockázatos a fogamzásgátló szedése?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék fiú vagyok, csak valahogy jobban parázok mint a barátnőm, aki most kezdett el fogamzásgátlót szedni de megnéztem én is betegtájékoztatóba elég durva betegségek vannak írva, mint lehetséges mellékhatás, ennek mennyi az esélye van hogy kialakul?

Meg több helyen láttam hogy elhízáshoz vezet, meg csökkenti a vágyat, mert ha ez után nem is akar majd szexelni meg minden baja lesz tőle akkor inkább ne is szedje majd kitalálunk mást.



2015. máj. 26. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban elolvastad a betegtájékoztatót, akkor látnod kellett azt a részt is, ahol le van írva, melyik mellékhatás milyen gyakori. Abból kiderül, mennyi esélye van. De ha probléma van, akkor konzultálni kell a nőgyógyásszal, abbahagyni, esetleg kipróbálni másikat. A mai készítményekben azért már nincsenek akkora hormonadagok, hogy egy életre tönkretegyék a szervezetét néhány hónapnyi szedés után.


Az pedig nem igaz, hogy elhízáshoz és libidócsökkenéshez vezet. A helyes megfogalmazás az, hogy VEZETHET, azaz egyáltalán nem törvényszerű. Nekem van ismerősöm, aki jól járt vele, van, aki rosszul. Én két éve szedek fogamzásgátlót, semmi bajom nincs tőle. És ha lett volna, akkor abbahagyom.

2015. máj. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4 eve szedem, 2 felet probaltam. Nalam az elso 3 honapban okozott libido csokkenest azon kivul semmi problema vele.
2015. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Továbbá 1% esélye van a trombózis kialakulására!
2015. máj. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szedés közben semmi bajom nem volt tőle. Befejezés után 4 évvel derült ki, hogy valószínűleg annak köszönhetően, hogy túl fiatalon kezdtem szedni (16-17 évesen) természetes úton nem lehet gyerekem. Ennek a kockázata elhanyagolható, kb. 1 a millióból, mindenesetre ez engem akkor nem vigasztalt.
2015. máj. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pont ilyenektől félek még én is mert akkor inkább haszánulnk tovább óvszert de az sem az igazi mindig nézegetni hogy na vajon nem-e lyukas vagy valami. Mert annak is kicsi az esély de helyes használat esetén is lehet lyukas.
2015. máj. 26. 23:11
 6/8 anonim ***** válasza:

egy kicsit szerintem túlaggódod.

korábban is szedtem gyógyszert, de nem egészségügyi okokból abbahagytam, most 3 hónapja szedek megint. sem akkor, sem most nem tapasztaltam semmilyen mellékhatását. ha tapasztaltam volna, akkor mentem is volna a nődokihoz konzultálni :) ja igen, csak annyi volt, hogy elmúltak a pattanásaim, mikor először elkezdtem szedni.

20L

2015. máj. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Triregol tablettától most halt meg tüdőembóliában egy angol 21 éves lány....
2015. máj. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elég durva dolgokat okozhat, trombózis, embólia, meddőség, májkárosodás.

Viszont mindegyiknek elég kicsi az esélye, és jó orvos mindegyikre megnézi az adott paciens kockázati tényezőit. Ettől még persze meg lehet járni.

Én pont azért hagytam abba, mert inkább csússzon be a baba, minthogy meghaljak embóliában.

2015. máj. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!