Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kezdjek el fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kezdjek el fogamzásgátlót szedni, vagy ne?

Figyelt kérdés
Már 2 éve nem szedem a fogamzásgátlót, idáig minden rendben volt, 2 hónapja viszont minden alkalommal késett. Az orvos azt mondta, hogy szedjek fogamzásgátlót és akkor rendeződik a dolog, de én akkor nem akartam. Most megint nem jött meg időben, és kezdek a fogamzásgátlón gondolkodni. Csak hát nem tudom, hogy akarjam e szedni úgy h csak 2 év múlva akarok babát de közben meg már olyan jó, hogy 2 éve nem szedem és tisztul a szervezetem. Tanácstalan vagyok.
2015. máj. 8. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha egészségügyileg nem indokolt, akkor ez csak opció. Ha téged nem zavar, hogy rendszertelen, akkor ne szedd.
2015. máj. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a fogamzásgátlótól nem lesz rendszeres a menstruációd, csak a megvonásos vérzés jelentkezik rendszeresen. nekem egy évben jó ha 2-3 alkalommal megjött, elkezdtem szedni, úgy tűnt minden rendben, és amint abbahagytam ugyanúgy nem jött meg.
2015. máj. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előző: A fogamzásgátló nem hozza helyre, de mivel egy viszonylag stabil hormonszintet biztosít, ezért a szedése alatt rendszeres lesz. Mint ahogy irtad is, nekes is úgy tűnt megjavult, aztán abbahagytad - ezután vissza is áll a saját természetes működésed.
2015. máj. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2 hónapja,vagyis csak 2 ciklus... ez miatt még ne a fog.gátlóval akard rendszeressé tenni
2015. máj. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"A fogamzásgátló nem hozza helyre, de mivel egy viszonylag stabil hormonszintet biztosít, ezért a szedése alatt rendszeres lesz."


Tévedsz. Nem azért lesz "rendszeres" tőle, mert egy "stabil hormonszintet" biztosít, hanem azért, mert KIKAPCSOLJA a természetes ciklust, "felülírja" a saját rendszered, művi ciklust hoz létre, megvonásos vérzéssel. Csak azért jelentkezik tőle időben, mert arra az időszakra megvonod a hormont.

Magyarán még véletlenül sem a saját ciklusodat rendezi. Ezért is jellemző, hogy csak addig "hat", amíg szeded, s azután ugyanúgy visszatérnek a problémáid.

2015. máj. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy szóval sem mondtam, hogy az a saját ciklusod lesz. Írtam is, hogy amint abbahagyod, utána a SAJÁT természetes működésed áll vissza, ami a jelen esetben ez a rendszertelen ciklus. Te magad is írtad, hogy a szedése után nem áll helyre, mivel nem is arra való.


Akkor nézzük, mitől van alapból ciklusod: a szervezeted által termelt hormonoktól, ahogy ezek szintje folyamatosan, periodikusan változik. A fogamzásgátló nem tesz csodát, nem ezt írja felül. Egyszerűen hormonokat viszel be a szervezetbe, ami nyilvánvalóan megborítja ezt a természetes rendszert. Viszont az így bevitt, azonos mennyiségű hormonok miatt egy stabil, azaz időben kevésbé változó hormonszint jön létre a szervezetben. Tehát a fogamzásgátló által létrejön egy nem természetes, de rendszeres ciklus. Amint abbahagyod a szedését, nem viszel be több hormont és amint a már meglévő hormonok kiürülnek a szervezetből ismét a saját hormontermelésed áll vissza a saját rendszertelen ciklusoddal.


Tehát, az orvos valószínűleg amiatt tanácsolta a fogamzásgátlót, mert a kérdező azzal a panasszal ment be, hogy nem rendszeres. Erre a fogamzásgátló szedése megoldást nyújt - a szedése idejére, nem néhány tabletta, vagy egy hónap "kúra" után. Minthogy nem tudhatom, más oka volt-e ennek a javaslatnak (nem hallottam az orvos szavait), feltételezem, hogy a kérdezőre van bízva annak használata. Kényelmi megoldás, ha kiszámítható ciklust szeretne, viszont ha más baja nincs (ebben az esetben egyébként is valószínűbb, hogy speciális hormonokat írtak volna fel), akkor nem kell szednie.

2015. máj. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs, látom nem te írtál korábban, arra hozzászólásra hivatkoztam.
2015. máj. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

utálom h az orvosk csak fogamzásgátlót tudják felírni

nem tudom h gondolják ezt? mert ha abbahagyod megint nem lesz rendszeres

hagy álljon be magától főleg ha még babát is szeretnél

vannak két gyógynövény amit lehet inni és elvileg segít a rendszeres ciklusod legyen azt hiszem a cickafark és palástfű de nem vagyok benne biztos

2015. máj. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, tanácsokat. A lényeg, hogy 2 éve tényleg nem szedem minden tök jó volt, egészen 2 hónappal ezelőttig.

A doki azt mondta, hogy érdemes akár 2 évre is szedni ha csak utána akarok babát, és majd utána ír olyat, ami meg pont serkenti a hormonműködést. Viszont én kicsit féltem ezt a majdnem pontos rendszert ami gyógyszer nélkül alakult ki, másrészről még ha tökre rendeződne is a cuklusom még akkor sem lenne megoldva 2 évig a fogamzásgátlás ezért muszáj valamit választanom (mert a gumi a páromnak nem opció sajna)

Ő sem tud nagyon segíteni a jó válasz megtalálásában és én sem tudom, hogy most mindent kezdjek el újra és majd 2 év múlva ráérek gondolkodni a babás dolgon.

2015. máj. 9. 23:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha csak a baba miatt nem akarod, akkor nyugodtan szedheted. Ha egyébként is szeretnétek védekezni valahogy, akkor azt is letudjátok vele. És sokan alapból könnyebben teherbe esnek a fogamzásgátló befejezése után, főleg ha az orvos még külön gyógyszert is ad rá. Emiatt tehát én nem aggódnék.
2015. máj. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!