Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló bevétele után 6...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló bevétele után 6 órával tuti mindent lehet enni-inni, még ami befolyásolná is a hatását?

Figyelt kérdés

Nem értem a tabletta hatásmechanizmusát. Honnan lehet tudni, hogy az én testem hány óra alatt dolgozza fel, mennyi idő alatt szívódik fel a tabletta.Nyilván nem ez a kérdésem, csak elméletben gondolkodjunk. Szóval tegyük fel fáj a fogam, beveszek egy Advil ultrát, ami köztudottan nem befolyásolja a tabit, de így konkrétan leírva még nem láttam, csak azt mondta a patikus is, hogy elhanyagolható mértékben befolyásol. És ha fáj a fogam, lehet egyszerre veszem be a fogamzásgátlóval.


Másik, a gyógyteák. Orbáncfűt nem iszok. De sok más gyógyteát igen, és én úgy tudom, hogy nem vizsgálták eddig a fogamzásgátlókat más gyógynövény teákra, csupán az van mondva, hogy orbáncfűre vizsgálták, és azzal nem lehet együtt.


Ti minden ilyesmit, meg C-vitamint is esztek rendesen? Nem foglalkoztok vele? Nem volt még semmi probléma? Csak kivárod a 6 órát?



2015. máj. 7. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
attól, hogy eszel, a gyógyszer is elszívódik a tápanyag mellett. Egyél nyugodtan
2015. máj. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen 6 ora? En mikor szedtem bevettem este 9kor es jonapot... Nem hallottam volna hogy varni kell 6 orat vele es tudtommal csak bizonyos antibiotikumok befolyasoljak a hatasat.

18/L

2015. máj. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

más készítmények többnyire nem a felszívódását befolyásolják, hanem a hormonháztartásodra kifejtett hatását.

én nem szoktam várni semennyit, bár semmilyen más gyógyszert nem szoktam beszedni.

2015. máj. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Maximum 1-2 antibiotikumnál kell vigyázni, azért nem olyan egyszerű tabletta mellett teherbe esni, hogy megiszol egy gyógyteát rá egy órára hogy bevetted, és már kész is a baj....


egyáltalán honnan szedted ezeket?

2015. máj. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendesen szedem a tablettát és figyelek, csak az ilyen kijelentések zavarnak, hogy "elhanyagolhatóan" befolyásolják a recept nélküli fájdalomcsillapítók a fogamzásgátló hatását. És mivel minden test és minden anyagcsere egyedi, ezért úgymond kockáztatnom kell, hogy gyakrabban járok nőgyógyászhoz, hogy tuti nem vagyok-e terhes.

A gyógyteáknál pedig hiányosnak érzem, hogy csak az orbáncfűről van adat. Csak zavar, hogy miért nem kísérleteznek többet.


Bocsi, enni nyilván bármikor eszek a tablettától függetlenül.

2015. máj. 7. 11:43
 6/8 anonim ***** válasza:

a lényeg, hogy ciklusra kiható dolgokat ne vegyél be(pl antibiotikum,vagy ha mégis,akkor legyen kiegészítő védekezés)


ha tartasz az esetleges terhességtől,akkor a párod ne beléd élvezzen el...az a legtutibb

2015. máj. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

2 óra alatt normálisan felszívódik.


Amivel vigyázni kell az kimondottan az antibiotikum. Ha azt szedsz, akkor kiegészítő védekezés javallott.


Én is sokat olvastam annó erről, és vannak egyéb dolgok is amik esetleg befolyásolhatják vagy a felszívódását, vagy a hormonhatását: pl. széntabletta, hashajtók, orbáncfű tartalmú termékek, túlzott mértékű C-vitamin, mustármag.

De ha 2 órás különbséggel alkalmazod őket, akkor nem lesz gond.


Ja, valamint, ha a tabi beszedése után nem sokkal hánysz, vagy erős hasmenésed van, akkor érdemes egy pót szemet bevenni.

2015. máj. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 girltipps88 válasza:

Barátcserje tartalmú teákat se igyál, az orvosom szerint hatástalanítja a tabit. Nem teljesen, de nagy részben.


17/L

2023. dec. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!