Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló hatékonysága...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló hatékonysága függ a testsúlytól/túlsúlytól?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, de egy kicsit aggódok. Évekig szedtem fogamzásgátlót, minden mellékhatás és köztes vérzés nélkül. Fél éve újból elkezdtem és most nincs olyan hónap, hogy ne pecsételgetnék és a vérzésem sem akkor jön meg, mikor kellene. A háziorvos asszisztensének volt egy megjegyzése, hogy talán a túlsúlyom miatt. A nőgyógyász szerint ez hülyeség, de ő már tévedett másban is, szóval mást is meg fogok kérdezni, csak gondoltam talán itt is lehet valaki akinek volt hasonló problémája.
2015. ápr. 29. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi köze a súlyhoz.

Amihez viszont lehet, hogy más a szervezet, mások a hormonok és most, hogy egy ideig nem szedted, változtak a szervezetedben a hormonok és most máshogyan reagál rá a szervezeted.

Ez inkább hormonális.

Én is évekig szedtem, soha nem volt gond, aztán szültem, itt ugye több hormonális változás ment végbe a szervezetemben, majd szülés után megint elkezdtem szedni és minden nyavalyám volt tőle, abba is kellett hagynom a szedését.

2015. ápr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem.

Viszont a lehetséges mellékhatások tekintetében nem mellékes a súly. Túlsúllyal eleve nagyobb az esélyed egy trombózisra, amit a tabletta is tovább emel.

2015. ápr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem, de ha pajzsmirigy betegséged van,akkor gond lehet vele,vagy ha cisztás vagy,ne szedd
2015. ápr. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!